100 ton yakıt denize aktı

KKTC'de ülkenin Doğusunda İskele bölgesinde bulunan bağlı Kalecik AKSA Enerji Üretim AŞ'ye ait Kalecik santrallerine yapılan yakıt ikmali sırasında boruların patladı. Denize çok miktarda petrol aktı

16 Temmuz 2013, Salı 16:59
A A
100 ton yakıt denize aktı

 Dün akşam gece yarısı 2.30 saatlerinde meydana gelen olayda  AKSA Elektrik santral'ine yapılan yakıt ikmali sırasında boruların patlaması nedeniyle denize 10tonayakın Fuel-oil'in sızdığı iddia ediliyor. 

Önlemlerin yetersiz kalması nedeniyle hızla denize dağılan Fuel- oil'in büyük bir alana yayıldı. Denizde meydana gelen çevre felaketine karşı kriz masası kurulurken AKSA yetkilileri Türkiye'deki bir firmadan yardım istedi.

 

 

Bölgedeki işletmelerin ve ilgili devlet dairelerinin ekipmanlarıyla yayılmayı önlemek amacıyla AKSA bölgesiyle Bafra oteller bölgesinde denize bariyerler konuldu.

Türkiye'deki bir özel firmadan da yardım istendi. Firmanın ekibi, bugün öğle saatlerinde KKTC'de olacak. Ekipmanlar ise bugün akşam Mersin'den kalkacak gemiyle yarın sabah KKTC'ye ulaşacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.