108 megapiksel kamerası ve 360 derece ekranıyla Xiaomi Mi Mix Alpha

Xiaomi, düzenlediği etkinlikte yeni modellerini tanıttı. Birçok ürünün tanıtıldığı organizasyonda dikkatleri en çok çeken ürün, her tarafı ekran olan Xiaomi Mi Mix Alpha oldu. Mi Mix Alpha fiyatı ve özellikleri de bu etkinlikte açıklandı.

24 Eylül 2019, Salı 13:44 Son Güncelleme:
A A
Çığır açtı

Çığır açtı

Mi Mix Alpha oldukça ütopik bir telefon olarak öne çıkıyor. Önlü ve arkalı olarak neredeyse tamamen ekrandan oluşuyor. 360 derece ekrana sahip olan Alpha'nın ekran/kasa oranı ise yüzde 180. Bu özellikler daha önce hiçbir akıllı telefonda görülmeyen özellikler. Xiaomi bu anlamda akıllı telefon dünyasında çığır açmış oldu.

Özellikler

Özellikler

Alpha'da herhangi bir tuş bulunmuyor. Ekranın kenarlarında ise dokunmatik ekran var. İşlemci olarak Qualcomm'un en güçlü işlemcilerinden olan Snapdragon 855+ kullanıldı. 12 GB ram ve 512 gb hafızası bulunuyor.

Xiaomi'nin Alpha'da kullandığı en dikkat çekici özelliklerden biriyse 108 megapiksellik ana kamerası. Cihazın arkasında 3 kamera bulunuyor ve ana kamera 108 megapiksel çözünürlüğe sahip. Diğer kameralar ise geniş açı kamera ve telefoto kamera olarak kullanılıyor. Ön kamera ise Alpha'da bulunmuyor.

Mi Mix Alpha, 5G'yi destekliyor.

Xiaomi Mi Mix Alpha fiyatı

Xiaomi Mi Mix Alpha fiyatı

Alpha'nın fiyatı etkinlikte 19 bin 999 Çin Yuanı olarak açıklandı. Bu da Türk Lirası olarak vergiler hariç 16 bin TL'ye tekabül ediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...