14 aylık bebeklerin gelişim tablosu

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimi hemen hemen her anne tarafından merak edilir ve kontrol altında tutulur. Eğer siz de 14 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli merak ediyor ve 14 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

19 Haziran 2020, Cuma 18:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimini takip etmek bebek sağlığı açısından oldukça önemli. Eğer siz de 14 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl olmalı merak ediyor ya da 14 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli öğrenmek istiyorsanız "14 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu, 14 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli?" haberimize bir göz atın.

14 aylık bebek kilosu

14 aylık kız bebeklerde kilo; alt sınır 7.5 kg üst sınır ise, 11.9 kg dır.

14 aylık erkek bebeklerde kilo; alt sınır; 8.2 kg üst sınır ise, 12.4 kg olarak ifade edilir.

14 aylık bebek boyu

14 aylık kız bebeklerde boy; alt sınır 71.3 cm, üst sınır ise, 81.4 cm'dir.

14 aylık erkek bebeklerde boy; alt sınır 73.4 cm, üst sınır ise, 82.7 cm 'dir.


14 aylık bebek beslenmesi

14 aylık bebek beslenmesi

14 aylık bebeğin beslenmesi ile ilgili olarak gün içerisinde ortalama 6-7 öğün yemek yiyebildikleri belirtilir. Bebeğinin alması gereken besin miktarları 1 yemek kaşığı lor peyniri, 1 elma, bir küçük kase bal kabağı çorbası, 1 küçük muz, 2 ızgara köfte gece yatarken bir çay bardağı süt olabilir. 14 aylık bebek gece beslenmesinde anne sütü, süt veya tahıllı muhallebi tercih edebilir. Bebeklerde abur cubur merakı bu dönemlerde kendini göstermeye başlayabilir. Cips, patates kızartması, şeker, kraker gibi yiyecekleri bebeğinize alıştırmamanız tavsiye edilir. Unutmayın, bebeklerin beslenme alışkanlıkları bu yaşlarda edinilir. Bu nedenle beslenmesi konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Obezite gibi rahatsızlıkların temeli genellikle bu yaşlarda atılmaktadır. Bebeğinize bu dönemde de ek besinlerin yanı sıra anne sütü vermeye devam etmeniz önerilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER C - Ç harfi ile başlayan en güzel ve anlamlı kız bebek isimleri