14 çocuğunu çöle bıraktı

Terör örgütü lideri Usame Bin Ladin'in oğlu ve ilk eşi, 'Bin Ladin Olarak Büyümek' adında bir kitap yazdı

18 Ekim 2009, Pazar 05:00
A A
14 çocuğunu çöle bıraktı

Çocuk değil militan yetiştirmiş
Terör örgütü El Kaide’nin lideri Usame Bin Ladin’in ilk eşi Nejla ve oğlu Ömer ‘Growing Up Bin Laden’ (Bin Ladin Olarak Büyümek) adlı bir kitap yazdı.

Önümüzdeki ay satışa sunulacak kitapta Usame bin Ladin hakkında bilinmeyenler anlatılıyor. Buna göre Ladin, oğullarını küçük yaşlardan itibaren bir intihar bombacısı olarak yetiştirmiş.

Ladin’den 11 çocuğu olan Nejla Ghanem kitapta “Ladin ‘İslam’ın çok savaşçıya ihtiyacı var’ diyerek sürekli çocuk doğurmamı istiyordu” diyor.

Hız ve araba tutkunuymuş
Nejla Ghanem Ladin’in 1990’larda 4 karısını ve 14 çocuğunu Sudan’da çölün ortasına ‘tatile’ götürdünü belirterek şunları anlatıyor:”Çölde oğullarına derin bir hendek kazdırdı. Sonra da 1 ve 2 yaşındaki bebekler de dahil 14 çocuğunu zorla hendeğin içine soktu.

Orada aç ve susuz bıraktı. Böylece dirençleri artacak ve batı ile Müslümanlar arasında çıkacak savaşta asker olacaklardı.” Ailesi, Ladin’in evde hayatı kolaylaştıran elektrikili aletleri yasakladığını ancak kendisinin hız ve otomobil tutkunu olduğunu anlattı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.