16 aylık bebeklerin gelişim tablosu

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimi hemen hemen her anne tarafından merak edilir ve kontrol altında tutulur. Eğer siz de 16 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli merak ediyor ve 16 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

23 Haziran 2020, Salı 12:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimini takip etmek bebek sağlığı açısından oldukça önemli. Eğer siz de 16 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl olmalı merak ediyor ya da 16 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli öğrenmek istiyorsanız "16 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu, 16 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli?" haberimize bir göz atın.

16 aylık bebek kilosu

16 aylık kız bebeklerde kilo; alt sınır 8.6 kg üst sınır ise, 13.5 kg dır.

16 aylık erkek bebeklerde kilo; alt sınır; 9.2 kg üst sınır ise, 14.3 kg olarak ifade edilir.

16 aylık bebek boyu

16 aylık kız bebeklerde boy; alt sınır 73.5 cm, üst sınır ise, 85.8 cm'dir.

16 aylık erkek bebeklerde boy; alt sınır 75.3 cm, üst sınır ise, 86.2 cm 'dir.


16 aylık bebek beslenme

16 aylık bebek beslenme

Bebeklerin beslenmesinde en sık yapılan hatalardan biri de yemek yemek istemeyen bebeği zorla beslemeye çalışmaktır. Aynı zamanda uzmanlar tarafından, televizyon karşısında veya oyunlarla oyalayarak yemek yedirmeye çalışmanın da son derece yanlış olduğu belirtilmektedir. Bebeğiniz bu dönemde yemeğini kendi başına yemek ister, bu nedenle yapmanız gereken, bebeğinizin isteklerini saygı göstermeniz ve istediği gibi yemeğini yemesine izin vermenizdir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Emzirirken hamile kalınır mı?