19 aylık bebeklerin gelişim tablosu

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimi hemen hemen her anne tarafından merak edilir ve kontrol altında tutulur. Eğer siz de 19 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli merak ediyor ve 19 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

24 Haziran 2020, Çarşamba 17:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimini takip etmek bebek sağlığı açısından oldukça önemli. Eğer siz de 19 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl olmalı merak ediyor ya da 19 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli öğrenmek istiyorsanız "19 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu, 19 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli?" haberimize bir göz atın.


19 aylık bebek kilosu

19 aylık kız bebeklerde kilo; alt sınır 8.8 kg üst sınır ise, 14.5 kg dır.

19 aylık erkek bebeklerde kilo; alt sınır; 9.2 kg üst sınır ise, 15 kg olarak ifade edilir.

19 aylık bebek boyu

19 aylık kız bebeklerde boy; alt sınır 76.2 cm, üst sınır ise, 87.3 cm'dir.

19 aylık erkek bebeklerde boy; alt sınır 78.1 cm, üst sınır ise, 88.4 cm 'dir.


19 aylık bebek beslenme

19 aylık bebek beslenme

Son derece hareketli olan bebeğiniz için yemek saatlerini eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu dönemlerde bebekler pek yerlerinde duramadıklarından, onları yemek masasına oturtmak da biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yemek saatlerini keyifli hale getirerek hem öğrenmesini destekleyebilir hem de yemek yemekten uzaklaşmasına engel olabilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken, yemek sırasında bebeği oyalamak televizyon izletmek, oyun oynamak veya eline telefon vermek doğru bir yöntem değildir. Örneğin, meyve veya sebze sevmeyen bebeğinize neşeli tabaklar hazırlayabilirsiniz. Hayvan şekilleri yaparak bebeğinizin tabağını keyifle yemesini sağlayabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER E harfi ile başlayan en güzel ve anlamlı erkek bebek isimleri