19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması-dolunay ve burçlara etkileri

19 Kasım Cuma günü Boğa burcunda bir parçalı Ay tutulması yaşanıyor. 19 Kasım'da aynı zamanda bir dolunay da gerçekleşiyor. 19 Kasım Ay utulması önümüzdeki iki yıl boyunca sınanacağımız alanların konu başlıklarını verecek. Bu dönemlerde istikrar ve huzur isteyeceğiz. Bu anlamda maddi alanlarda güvence arayacağız. Bu dolunayda gerçekçi olmak, somut adımlar atmak çok önemli olacak. Peki bu dolunaydan-Ay tutulmasından burçlar nasıl etkilenecek? İşte 19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulmasının yükselen Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcuna etkileri...

18 Kasım 2021, Perşembe 17:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Boğa burcunda gerçekleşen Ay tutulmaları Boğa-Akrep aksında gerçekleşir ve bu tutulmalar psikolojik olarak bizi zorlar. Görmek istemediğimiz gerçeklerle yüzleşebilir, istemediğimiz durumları deneyimleyebiliriz. Bu dönemlerde istikrar ve huzur isteriz. Bu anlamda maddi alanlarda güvence ararız. Bu dolunayda gerçekçi olmak, somut adımlar atmak çok önemli olacak.

19 Kasım 2021 Cuma günü, sabah 09:00'da başlayacak ve 15:05'te sona erecek tutulma, Algol isimli önemli bir sabit yıldız üzerinde gerçekleşiyor. Tutulmaya Jüpiter’in de sert bir açısı var. Yunan mitolojisinde gözlerine bakanı taşa çevirdiğine inanılan yılan saçlı, keskin dişli Medusa karakteri ile özdeşleştirilen ve çift yönlü bir yıldız olan Algol yıldızı hem iyicil hem de kötücül çalışabiliyor. Genellikle de ilişkilerde ve maddi alanlarda sınavlar verdiriyor. 

Boğa burcu, sahip olmak, güven, dünyevi değerler gibi konuları temsil ediyor. Akrep ile Boğa karşı karşıya geldiğinde ise kriz yaratan olaylar gündeme gelebiliyor. Güvenlik ihtiyacımız bu konuların başında geliyor. Bu dönemde sahip olduklarımızın değerini daha iyi anlamamızı sağlayacak sınavlardan geçebiliriz. Jüpiter'in sert açısı ise olayların büyümesine yol açabilir. Dürtülerimizi kontrol etmeli, ne olursa olsun doğrudan saşmamalıyız.

Bu dolunayda esen sert rüzgarlara direnç göstermek yerine gerçekleşen konuların derinine inmek gerekiyor. Elimizdekilerin farkında olursak, onlara gerekli önemi verirsek, daha güvende olacağız.

Bu dönemde manipülasyonlara da açık olacağız. Bu nedenle çıkarlar doğrultusunda yapılabilecek yönlendirmelere karşı hazırlıklı olmalı, çevremize dikkat etmeliyiz. Ayrıca ilişkiler alanındaki sorunları görmezden gelmeyin. Bunlardan kaçmayın. Somut adımlar atın. Ancak öfke patlamalarına karşı dikkatli olun. Çatışmalar söz konusu olabilir. Dürtüsel ve tepkisel olmaktan kaçınmak bu dolunayı çok daha huzurlu geçirmenizi sağlayacak. 

Peki, sabah 09:00'da başlayacak ve 15:05'te sona erecek 19 Kasım 2021 Cuma günü Boğa burcunda gerçekleşen Ay tutulması burçları nasıl etkileyecek? Gelin, tüm burçlara birlikte bakalım...

Koç burcu

Koç burcu

Bu tutulmada, parasal konularda sahip olduklarınızı yaşayacağınız hızlı olaylarla sorgulayabilirsiniz. Elinize ani bir para geçebilir veya çıkabilir.

Maddi konularda hırslı davranabilirsiniz. Ortaklaşa başladığınız bir işin sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Bu dönem ve sonrasında işlerinizde ve parasal kısmetinizde bir bolluk ortaya çıkabilir. Bir sıkıntı yaşarsanız gerekçelerini ve hatalarınızı iyi çözümleyin.

Bu tutulma sizi maddi konular ve bunlara yüklenen anlamlar üzerinden etkiliyor. Risk almaktan ya da krizli durumların içine çekilmektense daha güvenli alana yönelmeyi tercih etmelisiniz. 

Boğa burcu

Boğa burcu

Bu tutulma sizin evinizde gerçekleşiyor. Bu anlamda sizi hayatın tüm alanlarında etkileyebilecek bir tutulmasınız. Hem ikili ilişkileri hem de iş hayatı gündeme gelebilir. Mümkün olduğu kadar kendinizi düşünerek karar vermeniz gereken bir süreçtesiniz.

Parçalı Ay tutulması, özel hayatınızda ve kişisel hedeflerinizde, sağlığınızda hızlı olayları tetikleyebilir. Hayatınızla ilgili önemli bir olay veya karar devreye girebilir.

Özel hayatınıza odaklı olduğunuz bu dönemde bir ortaklığı veya evliliği bitirme kararı ya da tam tersi evliliğe soyunma ve ortaklı işlerde bulunma kararı alabilirsiniz.

Yengeç burcu

Yengeç burcu

Bu tutulmada daha çok yarım kalan konular tamamlanacak. Aynı zamanda kendi içinizde muhasebe yapmanız gereken olaylar yaşayacaksınız.

İnançlarınızı sorgulayabilirsiniz. Bu dönemde terapiye, psikolojik desteğe açık olun. Detaylara saplanıp kalmayın. Her daim güven arayışında olmayın. Destek alırsanız, korkularınızdan da kurtulacaksınız.

Ay tutulmasıyla birlikte arkadaşlarınızdan alacağınız haberler sizi hassaslaştırabilir. Ortaya çıkacak bir organizasyon, özel hayatınızda dengesizliğe neden olabilir.

Ani çevre değişimlerine açık olacağınız gibi arkadaşlarınızın hayatındaki değişimlerle, fikirleriniz, vizyonunuz değişebilir.

Yengeç burcu

Yengeç burcu

Artık plan yapma ve hedefe yönelik çalışma zamanı. Sosyal çevrenizde bazı krizler oluşabilir ancak siz duygularınıza kapılıp hedefinizden şaşmayın.

Bu dönemde gelir gider dengesine dikkat etmeniz gerekiyor. Krediler zorlayabilir, fazladan giderler oluşabilir.

Özel hayatınızda daha önceden kurduğunuz sağlam ilişkiler sayesinde krizlerden daha kolay çıkacaksınız.

Ay tutulmasıyla birlikte arkadaşlarınızdan alacağınız haberler sizi hassaslaştırabilir. Ya da ortaya çıkacak bir organizasyon, özel hayatınızda dengesizliğe neden olabilir.

Ani çevre değişimlerine açık olacağınız gibi arkadaşlarınızın hayatındaki değişimlerle, fikirleriniz, vizyonunuz değişebilir.

Aslan burcu

Aslan burcu

Ay tutulması iş hayatınızı ve sorumluluklarınızı gündeme getiriyor. İkili ilişkilerde dengeye ihtiyacınız olabilir. Daha uzlaşmacı olmanız gerekiyor.

Aile ilişkilerinizde konulara takılıp kalmayın, geçmişi geçmişte bırakın. Çalışma hayatınıza odaklanmak, daha planlı olmak sizi de rahatlatacak.

Ay tutulması aile ve iş hayatınızda önemli gelişmelere neden olabilir. Özellikle aile hayatınızdaki yoğunluğunuz, iş alanlarınızda kritik kararlar almanıza veya iş konularında ani, hızlı olaylar yaşamanıza yol açabilir.

Hırsınızı ve gücünüzü işinize kaydıracağınız bu dönem farklı projelerde kendinizi gösterebilirsiniz.

Başak burcu

Başak burcu

Bu tutulma size hayatı sorgulatabilir, inançlar konusunda odaklanabilirsiniz. Çalışma hayatında gerginliklere açıksınız, sosyal ilişkilerinizde daha dikkatli olun.

Olaylara çok fazla eleştirel yaklaşmamaya dikkat edin. Bakış açınızı esnetebilirseniz, daha yaratıcı çözümler üretmeye odaklanabilirseniz ve işin içine biraz da eğlence katarsanız, bu Ay tutulmasını hasarsız atlatacaksınız.

Ay tutulması, yakın çevrenizle uzak bağlantılarınız arasındaki dengeyi iyi korumanız gerektiğine dikkat çekiyor.

Ortaya çıkacak ani bir seyahat, eğitim konusu işlerinizi organize etmeniz açısından sizi zorlayabilir.

Sevdiğiniz insanlardan yardım alarak yolunuzda ilerleyebilirsiniz. Bu dönem kendi bildiğinizi okumayın.

Terazi burcu

Terazi burcu

Ortak gelirler ve giderler alanında etkileniyorsunuz. Size sıkıntı hissettiren bazı durumlara eğilmeniz gerekebilir, Artık gerçeklerle yüzleşme zamanı. Merak etmeyin, bu alanlarda konuların hiçbirini kişisel almayın. Böylece süreci çok daha iyi yönetebilirsiniz.

Bu dönemde aşk hayatında duygularınız coşabilir. Bu da sizi zorlayabilir. Değişime açık olursanız yaşananlar çok daha rahat bir şekilde geride kalacak.

Cuma günü gerçekleşen parçalı Ay tutulması, ortaklaşa para alanlarınızı etkileyecek. Sevdiğiniz insanın para durumunda oluşan bir gelişme sizi hassas kılabilir veya aniden çıkan bir borç sizi sıkabilir.

Her durumda parasal konularda hızlı gelişmeler altında olacaksınız. Eviniz için alışveriş yapabilirsiniz.

Akrep burcu

Akrep burcu

Bu Ay tutulması sizi ikili ilişkiler alanından etkiliyr. Sizi mutsuz hissettiren ancak vazgeçemediğiniz konularla yüzleşebilirsiniz. Sağlıksız duygularınızı ve düşüncelerinizi bir yana bırakmanız gerekiyor. Karar verirken dengede kalmaya dikkat edin. Hırslarınıza yenilmeyin. Böylece özgürleşeceksiniz.

Ay tutulmasında sevdiğiniz insanla ilişkinizde zorlanmalar veya birtakım olaylar oluşabilir. Kendi hayatınıza odaklandığınız bu dönemde, karşı tarafı anlamak kolay olmayabilir.

Yine sevdiğiniz insanın hayatındaki hızlı duygusal konular bu tutulmada karşınıza gelebilir.

Sevdiğiniz insanın gezileri veya seyahati varsa onu desteklemelisiniz.

Önümüzdeki 6 ay boyunca gündeminizde taşınma yer alacak.

Yay burcu

Yay burcu

Bu tutulma iş hayatınızı ve sağlık alanınızda gerçekleşecek. Bağımlılık oluşan alanlardan kurtulma zamanı. Yaşanan değişimler size zor gelse de kararlı olun, günlük akışınızı değiştirin. Kendi değerinize odaklanırsanız, çok daha rahat yol alacaksınız.

Ay tutulması iş ve sağlık alanlarınızda hızlı olayları tetikleyebilir.

Hormonal dengesizlikler, şeker, insülin direnci, tiroit ve boğaz ve boyun bölgesi dikkat etmeniz gereken alanlarınız olacak.

Yine iş alanlarınızda değişimler oluşabilir. Bu değişimler sizi maddi yönden destekleyebilir.

Oğlak burcu

Oğlak burcu

Parçalı Ay tutulmasında - ve dolunayda- aşk hayatı ve çocuklar alanında etki alıyorsunuz. Önyargılarınızdan uzaklaşın, yeri geldiğinde esnemekten çekinmeyin.

Bu dönemde kendinizi daha fazla ön planda görmek isteyebilirsiniz. Bir hobinize daha ciddi yaklaşabilirsiniz örneğin.

Bu arada yeni bir aşk da söz konusu olabilir.

Ay tutulması aşk evinizi hareketlendiriyor. Bu tarih sonrasında aşk karşınıza gelebilir. Çocuk isteyenler için bu tutulma çocuk konularını hızlandırıyor.

Çocuğunuz varsa onun hayatında hızlı gelişmeler oluşabilir.

Sanatsal işler, eğitim alanlarınız aktive olacak.

Fazla hırslı ve baskıcı olmadığınız müddetçe güzel şanslar yakalayabilirsiniz.

Kova burcu

Kova burcu

19 Kasım Boğa burcu dolunayı sizi ailevi konular alanında etkiliyor. Var olan düzeninizde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bir diğer yandan iş hayatınızdaki sorumlulukları da azaltma yönünden çalışmalarda buluanbilirsiniz. Kariyer alanına yüklediğiniz anlamları dengede tutabilirseniz, sorumluluklarınızı azaltmak çok daha kolay olacak. Bu dönemde ebeveynleriniz dikkat çekiyor. Onlarla daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Ay tutulması eviniz, aileniz ve yuvanızla ilgili alanları öne çıkartacak. Ev değiştirme, yuva kurma, aile hayatınız için ani kararlar alma hızlanabilir. Ailenize gereken desteği vereceksiniz.

Balık burcu

Balık burcu

Bu tutulmada yakın çevre ilişkileriniz ön plana geliyor. İletişim alanıda gergin görünüyorsunuz. Bir diğer yandan anlaşmalar, sözleşmelerle ilgili konularda bazı pürüzler olabilir.

Olaylara ön yargısız bakmanız gereken bir dönemdesiniz. Mantığa bu dönemde çok ihtiyacınız var. Arkadaş çevrenizden, sosyal çevrenizden destek görmeye açık olduğunuz bir zamandasınız.

19 Kasım tarihindeki Ay tutulması gündeminizi epeyce kurcalayacak. Eğitim, iletişim, tanıtım, satış, sosyal medya, ulaşım alanlarınızda hızlı duygusal kararlar alabilirsiniz. Yakın çevre konularınız hızlanırken, sosyal çevrenizdeki insanlardan göreceğiniz destekle önemli işlere kalkışabilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hangi burcun ne takıntısı var?