19 Kasım Hadi ipucu sorusu: 2G, 3G, 4G, 4.5G gibi internet hızını temsil eden birimlerdeki G’nin açılımı nedir?

Hadi akşam ipucu sorusu belli oldu. Bu akşamki ödül 30 bin TL... Bu seferki soru teknolojiden geliyor. Yarışma "2G, 3G, 4G, 4.5G gibi internet hızını temsil eden birimlerdeki G’nin açılımı nedir?" diye soruyor.

19 Kasım 2018, Pazartesi 16:03 Son Güncelleme:
A A
19 Kasım Hadi ipucu sorusu: 2G, 3G, 4G, 4.5G gibi internet hızını temsil eden birimlerdeki G’nin açılımı nedir?

19 Kasım akşam Hadi ipucu sorusu geldi... Yarışmacıları bu akşam 30 bin TL'lik ödül bekliyor. Uygulamanın kullanıcılarına geçtiği soru ise şu şekilde: "Bildiğiniz üzere internetimiz her geçen gün hızlanıyor. 2G, 3G, 4G, 4.5G... Her bir hız bir üst seviyeyi temsil ediyor, nesilden nesile hız artıyor. Peki bu 2G, 3G, 4G, 4.5G gibi internet hızını temsil eden birimlerdeki G’nin açılımı nedir biliyor muyuz?🧐 Özellikle Türkçesi"

CEVAP: GENERATION: NESİL, KUŞAK

4,5G NEDİR?

'Dördüncü nesil' olarak adlandırılan 4,5G teknoloji, yüksek mobil hız ve yüksek data kapasitesi sunuyor. Akıllı ev ve şehir altyapılarına geçişte önemli bir aşama olarak kabul edilen 4,5G, sağlık ve eğitim gibi alanlarda da hayatı kolaylaştırıyor. Gündelik hayatta birçok iş ve etkinlik, 4,5G teknolojisi ile kesintisiz bir şekilde mobil cihazlar üzerinden yapılabiliyor. İhtiyaç duyulan bilgi ve dosyalar, yüksek hızda paylaşılıp, indirilebiliyor. Teknoloji ile bulut uygulaması da daha verimli kullanılabiliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...