19 Mayıs kutlamalarında peş peşe fenalaştılar

19 Mayıs kutlamalarında peş peşe fenalaştılar

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde Gaziantep'teki zabıta memuru baygınlık geçirdi. Antalya'da ise 19 Mayıs töreninde Türk bayrağı taşıyan lise öğrencisi Samet Orhan Güler yere yığıldı.

19 Mayıs 2021, Çarşamba 13:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, koronavirüs salgını nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda, kısıtlı katılımla tören düzenlendi. Törene; Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve öğretmenler katıldı. İl Müdürü Özbay, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.


19 MAYIS TÖRENİNDE ZABITA BAYGINLIK GEÇİRDİ

Tören alanında görevli olduğu sırada, baygınlık geçiren bir zabıta ise polis tarafından kucağa alınarak Kızılay çadırına götürüldü. Burada müdahale edilen zabıtanın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 BAYRAK TAŞIYAN ÖĞRENCİ BAYGINLIK GEÇİRDİ

Antalya'nın Serik ilçesinde de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi. Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törene Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Enver Aputkan, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Abdullah Aytekin, siyasi partilerin başkanları, STK temsilcileri, daire müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen'in Atatürk Anıtı'na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Mevlüt Özen'in günün anlam ve önemini belirten konuşması ve Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerinin şiir okumasıyla tören sona erdi.

'FENALAŞAN GENÇ ELİNDEN TÜRK BAYRAĞINI BIRAKMADI'

Tören sırasında Türk bayrağı taşıyan Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Samet Orhan Güler, bir anda yere yığıldı. Elindeki bayrağı bırakmadığı görülen Güler'e ilk müdahale törende bulunan Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Hüsnü Yusuf Kara ve sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Başhekim Kara, "Öğrencimizin tansiyonu düşmüş. Başkaca herhangi bir rahatsızlığı yok. Kendisine gerekli müdahaleyi yaptık. Çocuğumuzun kan şeker normaldi. Sadece tansiyon düşmesine rahatsızlanarak fenalaştı" dedi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 17 yaşındaki Alişan'dan 3 gündür haber alınamıyor!