2 eşi ve 18 çocuğu var! Onları doyurmak için her gün 32 ekmek alıyor

2 eşi ve 18 çocuğu var! Onları doyurmak için her gün 32 ekmek alıyor

Adana’da 2 eşten 18 çocuğu olan ve 19. çocuğunun da yolda olduğunu belirten 68 yaşındaki adam, onları doyurmak için günde 32 ekmek alıyor, 1 çuval patates topluyor

09 Mayıs 2017, Salı 10:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bereketli toprakları ile ünlü Adana’da erkenci patates hasadına başlandı.


TARLALARA AKIN ETTİLER


Tarlada kilosu 80 kuruş ile 1 lira arasında piyasaya sürülen patates, pazarda 1.5 ile 2 lira, markette ise kilosu 2 lira ile 2.5 lira arasında değişen fiyatlardan satılıyor. Vatandaşın mutfakta en fazla kullandığı yiyeceklerden biri olan patatesin fiyatındaki artışın da etkisiyle özellikle çok çocuklu dar gelirli vatandaşlar, bedava patates toplayabilmek için hasat yapılan tarlalara akın etti.


"1 ÇUVAL GÖTÜRSEM YETER BİZE"


Bunlardan biri de 2 eşli ve 18 çocuklu 68 yaşındaki Nezir Akdağ. Yaşlı adam ilerleyen yaşına rağmen bir çuval patates başağı toplamak için tarlaya geldi. Kucağına topladığı başakları daha sonra torbaya koyan Akdağ, emekli olduğunu, 2 eşten 18 çocuğu olduğu için emekli maaşı ile geçinemediğini söyleyerek, "Patates topluyorum eve götürmek için, bunlar 18 kişiye ancak yeter. 2 eşim var birinden 11 diğerinden de 7 toplam 18 çocuk. Daha yolda gelen var eşim hamile. Onları doyurmak zor oluyor bir emekli maaşım var. Patatesleri toplayıp eve götüreceğim günde 1 çuval götürsem yeter bize. Bir günde toplam 32 ekmek alıyorum" dedi.


 

İSİMLERİNİ KARIŞTIRIYOR


Çok çocuğu olduğu için isimlerini bazen karıştırdığını belirten Akdağ, "Müfide, Cemile, Celile, ne bileyim ben sayamıyorum hepsini aklımda tutamıyorum" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İşinden istifa etti, bisikletle dünya turuna çıktı