2. İstanbul Art Show sanat fuarı kapılarını açtı

21 Aralık 2019, Cumartesi 16:02 Son Güncelleme:
A A

İstanbul Art Show Sanat Fuarı “Hakikat Askıda: Post-truth Çağında Sanat" temasıyla kapılarını İstanbul Hilton Kongre ve Sergi Merkezi’nde açtı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen disiplinler arası İstanbul Art Show Sanat Fuarı’nın 2019 yılı odak ülkesi ise İran. Dünyanın en eski uygarlıklarından ve sanat merkezlerinden birisi olan İran için Türk, Türkiye için İran sanatı ne anlama geliyor? sorusunun ana ekseninde sanat tartışmaya açılıyor.

Fuar kapsamında iş birlikleri çerçevesinde ulusal ve uluslararası galeriler, İranlı ve Türk sanatçılar ile sanatseverler İstanbul Art Show'da bir araya geliyor.

Yeni dönemin sanat akımları da tartılışıyor

İstanbul Art Show Sanat Fuarı belirlediği ana tema çerçevesinde “Hakikatin bütünüyle önemsizleştiği bir dönemde, sanat yeni bir yol gösterici olabilecek mi? Dönemin muğlaklığı, nesneleri ve olguları boş gösterenlere dönüştürmesi, sanatı nasıl etkileyecek? Yeni dönemin sanat akımları nasıl biçimlenecek?” soruları fuar boyunca gerçekleşecek sanat sohbetleri, konferanslar, sergiler, performanslarla tartışmaya açılıyor.

Devrim Erbil'in gerçekleştirdiği performansla eseri parçalara ayırdı

İstanbul Art Show’un açılış galası dün akşam yapıldı. Galada Ressam Devrim Erbil’in fuar için özel olarak hazırladığı, postmodernizmin parçalanma, bölünme, dağılma ve saçılma alt başlıklarına gönderme yapan eseri ilk kez sergilendi.  Geceye Devrim Erbil’in canlı performansı damga vurdu. 10 metrekarelik dev tablo Devrim Erbil tarafından 40 eşit parçaya ayrıldı. Devrim Erbil’in postmodernizme gönderme yapan eseri sanat severlerin beğenisine sunuldu.

Mercan Dede'nin çalışmaları Post-truth odasında yer aldı

Fuarın en ilgi çeken çalışmalarından bir diğeri ise yine fuar için özel hazırlanan Mercan Dede’nin ‘post-truth’ odası oldu. Mercan Dede’nin hazırladığı Post-truth odasında resimleri, heykelleri, müzikleri, video art çalışmaları ve enstalasyonları yer alıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 9 yeni film vizyona girdi