2 teğmen serbest bırakıldı

2 teğmen serbest bırakıldı

2 teğmen serbest bırakıldı

04 Kasım 2009, Çarşamba 12:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Oramiral Metin Ataç ve Donanma Komutanı Eşref Uğur Yiğit’e suikast düzenleneceği iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan iki muvazzaf teğmen Merkez Komutanlığı’ndaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Beşiktaş’taki binasına getirildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Süleyman Pehlivan tarafından ifadeleri alınan Gölcük'te görevli iki teğmen serbest bırakıldı.

Teğmenlerin Avukatı Erol Memiş, müvekkillerine suikast iddialarına ilişkin herhangi bir soru sorulmadığını söyledi. Teğmenlere, operasyonda daha önce ele geçirilen uyuşturucu ve patlayıcılara ilişkin sorular sorulduğunu kaydeden Memiş, müvekkillerinin ifadelerinde suçlamalarla ilgilerinin olmadığını söylediklerini belirtti.

Emniyete gelen bir ihbarı değerlendiren İstanbul Narkotik Şube ekipleri İstanbul ve Kocaeli’nde çeşitli adreslere Temmuz ayında eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Uyuşturucu madde bulmak için düzenlenen operasyonda yaklaşık 500 gr patlayıcı madde (TNT) ele geçiren polisler soruşturmayı İstanbul Terörle Mücadele Polisi’ne devretmişti. Aynı adreslere yapılan operasyonlarda ele geçirilen TNT ile Deniz Kuvvetleri’nde görevli Oramiraller Metin Ataç ve Eşref Uğur Yiğit’e suikast düzenleneceği iddia edilmişti.

İddialar üzerine Gölcük’te görev yapan teğmenler Sinan Efe Noyan, Alperen Erdoğan, Faruk Akın, Tarık Ayabakan, Ülkü Öztürk’ünde aralarında bulunduğu 7 teğmen “suç örgütüne üye olmak" iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Katil kocadan akıl almaz plan! Arkadaşı tek tek anlattı