2 yaralı asker GATA'ya sevk edildi

2 yaralı asker GATA'ya sevk edildi

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Silvan kırsalında 13 askerin şehit olduğu çatışmada yaralanan askerlerden 2'sinin GATA'ya sevk edildiğini söyledi

15 Temmuz 2011, Cuma 09:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Silvan’daki hain saldırının ardından tatilini yarıda keserek Diyarbakır’a dönen Vali Toprak, terör örgütünce Diyarbakır’ın Lice ilçesinde kaçırılan 2’si asker 3 kişinin bulunması amacıyla bölgede sürekli arazi arama tarama faaliyetleri ve operasyonların sürdürüldüğünü, bu çerçevede dün de askerlerin Silvan ilçesinde arazide olduklarını belirtti.

DİYARBAKIR'DA 13 ASKER ŞEHİT OLDU

13 EVE ATEŞ DÜŞTÜ

İŞTE ÇATIŞMANIN AYRINTILARI

Kaçırılan askerler için sürekli bir takip olduğunu ifade eden Toprak, şöyle dedi: "Bölgede operasyonlar sürüyor. Dünkü çatışmada yaralı olan askerlerden 2’si GATA’ya sevk edildi

Diyarbakır Asker Hastanesi’nde tedavisi süren 4 yaralının durumu iyi. Dün akşam Diyarbakır’a geldim ve yaralı askerlerimizi ziyaret ettik. Şehit askerlerimiz için net olmamakla beraber bugün saat 13.30’da 7. Kolordu Komutanlığı’nda tören düzenlenecek.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu dün akşam geldi. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel de bugün gelecek.

Törene, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, çok sayıda askeri ve sivil erkan katılacak." 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunceli'de teröristlerin kullandığı sığınak imha edildi