2019 Dünya Güzeli Jamaikalı Toni-ann Singh oldu

2019 Dünya Güzeli, Londra’da düzenlenen yarışmayla seçildi. Kraliçe tacını Jamaikalı siyahi güzel Toni-ann Singh (23) taktı. Kraliçe, ABD’nin Florida Üniversitesi’nden psikoloji ve kadın bilimleri mezunu. İkinci Fransa’dan, üçüncü Hindistan’dan çıktı. 111 yarışmacı arasındaki Türkiye Güzeli Simay Rasimoğlu dereceye giremedi.

16 Aralık 2019, Pazartesi 07:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Jamaikalı Toni-Ann Singh’in Miss World seçilmesiyle 2019’daki bir büyük güzellik yarışmasını daha siyahi bir güzel kazandı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da önceki gün yapılan Miss World 2019 güzellik yarışmasında birincilik tacını Jamaika’nın siyahi adayı 23 yaşındaki Toni-Ann Singh taktı. Tıp fakültesine gidip doktor olmayı planlayan Toni- Ann Singh sevincini sosyal medyada, “Kadınlar kendinize güvenin” mesajıyla paylaştı.

Zirvede 'beyaz' aday yok

Zirvede 'beyaz' aday yok

Toni-Ann’in ardından ikinciliği Fransa’nın Afrika kökenli melez güzeli Ophely Mezino aldı. Mezino’yu güzellik yarışmalarının zirvesinde görmeye pek alışık olmadığımız Hindistan’dan Suman Rao takip etti. Böylece Miss World yarışmasının tarihinde ilk kez zirve bir ‘beyaz’ aday olmadan şekillendi.

‘Günah çıkarıyorlar’

‘Günah çıkarıyorlar’

Sosyal medyada; güzellik yarışmalarının alışılmış kriterlerinin dışındaki 3 adayın da aldıkları dereceleri sonuna kadar hak ettikleri konusunda fikir birliği oluştu. İnternet kullanıcıları, yıllardır ‘beyazlara’ ayrıcalık yaptıkları gerekçesiyle ırkçılıkla suçlanan organizatörlerin 2019’da ‘günah çıkardığı’ yorumlarını yaptı.

Geçen hafta düzenlenen Miss Universe 2019 yarışmasında da kainat güzeli Güney Afrika’nın siyahi adayı Zozibini Tunzi seçilmişti. Güzellik yarışmalarının ana vatanı ABD’deki en önemli 3 yarışmanın da (Miss USA, Miss Teen USA ve Miss America) birincisi bu yıl siyahilerden seçildi. Bu tarihte bir ilk oldu.

Kainat Güzeli Zozibini

Kainat Güzeli Zozibini

ABD’de geçen hafta düzenlenen Miss Universe 2019 (Kainat Güzeli) yarışmasında 90 ülkenin adayı arasından Güney Afrika’nın adayı Zozibini Tunzi birincilik tacını takmıştı.

Öte yandan, ikinciliği elde eden Ophely Mezino'nun Afrika'nın kıyısındaki Fransız sömürgesi olan Reunion adasında dünyaya geldiği biliniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Antarktika'ya giderken kaybolan uçaktan ilk izler bulundu