2020 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri'nin kazananları belli oldu

Fotoğrafçılık dünyasında uluslararası düzeyde yılın en önemli olayları arasında görülen Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin bu yılki kazananları da belli oldu. Sony Dünya Fotoğrafçılık Yarışması'nda her yıl bir önceki senenin en iyi çağdaş fotoğrafları ödüllendirilirken geniş bir yelpazedeki fotoğraf türleri de takdir ediliyor. Bu yıl 13.’sü düzenlenen yarışmaya katılan 135 binden fazla çalışmadan en iyileri 10 farklı kategoride ödül için yarıştı.

10 Haziran 2020, Çarşamba 12:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yılın Fotoğrafı Ödülü Uruguaylı fotoğrafçı Pablo Albarenga'nın oldu.

2020 Sony Dünya Fotoğrafçılık Yarışması'nda Yılın Genç Fotoğrafçısı Ödülünü alan Tayvan'lı fotoğrafçı Hsien-Pang Hsieh'in Hurry isimli çalışması.


Kanada'lı fotoğrafçı Sandra Herber 'mimari' kategorisinin kazananı oldu.

Yarışmanın Çevre (Profesyonel) kategorisinde birinci seçilen Alman fotoğrafçı Robin Hinsch'in Nijerya'da çektiği Wahala fotoğraf serisinden bir kare.


2020 Sony Dünya Fotoğrafçılık Yarışması'nı kazanan Uruguaylı fotoğrafçı Pablo Albarenga'nın Seeds of Resistance isimli fotoğraf serisi, Brezilya'da yerli halkların Amazon Nehri bölgesindeki yaşam alanlarının yok edilmesini konu alıyor.

Yarışmanın Belgesel (Profesyonel) kategorisinde birinci seçilen Hong Kong'lu Chung Ming Ko'nun fotoğrafı, Hong Kong'da yaşanan protesto gösterileri sırasında çekildi.

Yarışmanın Manzara (Profesyonel) kategorisinde birincilik kazanan Alman fotoğrafçı Ronny Behnert'in görüntüsü, Japonya'da çekildi.

2020 Sony Dünya Fotoğrafçılık Yarışması'nın Doğal Dünya & Vahşi Yaşam (Profesyonel) kategorisinde birinci seçilen Güney Afrikalı fotoğrafçı Brent Stirton'un Pangolins in Crisis isimli çalışması.

2020 Sony Dünya Fotoğrafçılık Yarışması'nın Sport (Profesyonel) kategorisinde birincilik kazanan İspanyol fotoğrafçı Ángel López Soto'nun fotoğrafında Senegal'de yapılan güreş müsabakasına katılan sporcular görüntülendi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cengiz Aytmatov kimdir? Cengiz Aytmatov'a dair bilinmeyenler