2020'de en sevdiğimiz dizilerin, en nefret ettiğimiz karakterleri

2020 yılı diğer yıllardan çok daha farklı geçti hepimiz için. Bu yıl evde çok daha fazla vakit geçirdik bildiğiniz üzere. Belki her zamankinden daha çok televizyon izledik. Televizyon dizileri de hem evlerimizde hem de sosyal medyada en çok konuştuğumuz konular arasındaydı. Bazı karakterleri çok sevdik bazılarından nefret ettik. Peki en çok nefret ettiğimiz dizi karakterleri kimler oldu? Bu soruda cevap hakkını Sadakatsiz dizisinde Caner Cindoruk'un hayat verdiği "Volkan" karakterinden yana kullananların sayısı hayli fazladır diye düşünüyorum. Masumlar Apartmanı, Kırmızı Oda ve son olarak aramıza yeni katılan Akrep dizisinde Ferda... Liste uzar gider ama biz ilk aklımıza gelenlere bakalım! Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

30 Aralık 2020, Çarşamba 22:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Caner Cindoruk

Caner Cindoruk

Caner Cindoruk'tan neden nefret ettiğimiz malum! Kanal D ekranlarında izlenme rekorları kıran Sadakatsiz dizisinin başrol oyuncusu kendisi ve dizideki adı Volkan.

Cindoruk'a Cansu Dere ve Melis Sezen, Özge Özder, Eren Vurdem, Burak Sergen ve Gözde Seda Altuner gibi isimler eşlik ediyor.

Tahammül sınırlarımızı zorladı

Tahammül sınırlarımızı zorladı

Sadakatsiz dizisi her çarşamba akşamı ekrana gelirken Volkan karakteri de tahammül sınırlarımızı zorlayan bir karakter olma yolunda adım adım ilerliyor.

Kadınların parmakla gösterdiği harika bir eş, mükemmel bir baba kendileri. Gerçek yüzünü çok geçmeden gördük tabii. Volkan yaptıklarıyla hem Asya'yı hem de izleyiciyi çileden çıkarıyor.

Gönlümüzü kazanabilir mi?

Gönlümüzü kazanabilir mi?

Hiç sanmıyorum!

Büyük bir aşkla evlendiği Asya'yı, kendinden yaşça küçük Derin ile aldatan Volkan yurt dışına gidip Derin'le evlendi. Bir süre sonra daha güçlü bir şekilde Tekirdağ'a gelmesiyle sinirlerimizi daha da germeye başladı. İlerleyen bölümlerde gönlümüzü kazanacak bir tip gibi görünmüyor.


Mesela Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Murat Ünalmış'ın canlandırdığı Demir karakteri de bir yandan kalbimize nefret tohumları ekerken diğer yandan da sevgi pıtırcığı yaptı bizi:)

Cemre Melis Çınar

Cemre Melis Çınar

Kırmızı Oda'nın Süreyya'sı Cemre Melis Çınar dizideki performansıyla alkışları hak ederken Alya'ya yaptıklarıyla da "Böyle anne olmaz olsun" dedirtti ve her yaptığıyla ağzımızı açık bıraktı. İzlerken nefeslerimizi tuttuk resmen.

Mükemmel oyunculuk

Mükemmel oyunculuk

Kırmızı Oda dizisinde Melisa Sözen'in canlandırdığı Alya'nın annesi Süreyya da nefret ettiğimiz kadın karakterlerin ilk sırasında zannımca. Alya’nın psikolojik sorunlarının annesinden geldiğini mükemmel bir oyunculukla sergileyen Çınar unutulmayacak bir karakter oldu bizim için de.

İzleyicileri derinden etkileyen Alya karakterinin annesi olan Süreyya'nın, İstanbullu Gelin dizisinde Aslı Enver'in de canlandırdığı karakter olduğunu anladık bir süre sonra.

Açelya Devrim Yılhan

Açelya Devrim Yılhan

Son ayların Salı akşamları en çok izlenen ve hafta boyunca en çok konuşulan dizisi Masumlar Apartmanı'nda Hasibe karakterine Açelya Devrim Yılhan hayat veriyor.

Hasibe de, Süreyya gibi!

Hasibe de, Süreyya gibi!

Ezgi Mola'nın canlandırdığı Safiye'nin annesi olarak izlediğimiz Hasibe de, tıpkı Süreyya gibi çocuklarını psikolojik sorunlara neden olacak kadar sevgisiz ve ilgisiz yetiştirmiş bir anne.

Gaddar anne!

Gaddar anne!

Her hafta izleyiciyi ekranlara kilitleyen Masumlar Apartmanı'nda, iki kızına büyük travmalar yaşatan gaddar anne rolünü başarıyla canlandıran Hasibe de hafızalara kazınan karakterlerden.

Serhat Nalbantoğlu

Serhat Nalbantoğlu

Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek hayat öykülerini anlattığı Madalyonun İçi kitabından uyarlanan Kırmızı Oda'da, son bölümlerde Selvi'nin hikayesine kim üzülmedi ki! İşte Selvi'nin hayatını alt üst eden adamlardan biri de Rıza Bey, babasından sonra tabii.

Kinimiz katmerlendi

Kinimiz katmerlendi

Rıza karakterini canlandıran isim de Serhat Nalbantoğlu.

Rıza 50 yaşındayken 15 yaşındaki Selvi ile evlenip zaten nefretimizi kazanmışken bir de evliliği boyunca Selvi'ye cehennem hayatı yaşatması katmerledi kinimizi. Selvi karakterine ise başarılı oyuncu Sema Keçik.

Bu izleyici seni unutmayacak Rıza Bey!

Gözde Seda Altuner

Gözde Seda Altuner

Sadakatsiz dizisinde Derin'in annesi Gönül karakteriyle bir anda gündemimize oturan Gözde Seda Altuner de son günlerin dikkat çeken isimlerinden.

Yılın yüzsüzü

Yılın yüzsüzü

Volkan'ın Asya'yı aldattığı Derin'in annesi Gönül Hanım, bir yandan sempatik tavırlarıyla gülümsetirken, yüzsüzlüğüyle de unutamayacağımız karakterlerden.

Ahhhh Gönül'cüğüm!

Ahhhh Gönül'cüğüm!

Biz Gönül Hanım gibi karakterler için "Hem suçlu, hem güçlü" ifadesini kullanıyoruz. Aramızda kalsın ama Twitter camiası onu, yüzsüzlüğünün yanında, hem varoşluğu hem de görgüsüzlüğüyle unutamayacak.

Gönül Hanım size de iyi yıllar :)

Evrim Alasya

Evrim Alasya

Kırmızı Oda dizisinde Meliha rolü ile bağrımıza bastığımız Evrim Alasya Akrep dizisinin Ferda'sı olarak çıktı karşımıza.

2020 yılının son ayında yayın hayatına başlayan dizide, Ferda diziye damgasını vurdu.

Başrollerinde usta oyuncu Demet Akbağ, Evrim Alasya gibi isimleri barındıran yapım başladığı ilk günden itibaren dikkatleri üzerine çekti.

Geçmişin aynasından bugünün savaşını yaşayan iki kadının hikayesini konu alıyor.

Dizinin konusu şöyle:

Perihan Emgen (Demet Akbağ); kızı, torunları ve çok sevmese de kızı için katlandığı damadı ile yıllar içinde kelimenin tam anlamıyla tırnakları ile kazıyarak kurduğu rahat, konforlu ve iktidarlı bir hayat sürmektedir. Bir gece karakoldan gelen telefon ile hepsinin hayatı sonsuza dek değişecektir.

Kızı Berna'nın cesedi bulunmuştur. Demir parmaklıklar ardında, karşısında gencecik bir avukata Perihan'ın hayatını neden alt üst ettiğini anlatan Ferda Kendirci (Evrim Alasya) ise tırnakları ile kazıyarak bir mahalle kuaförü sahibi olmuştur ama Perihan'ın sahip olduklarının peşindedir.

Karakoldan gelen telefon ile Emgenlerin evine ve hayatına bomba gibi düşen Ferda, Perihan'ın kızı, damadının ise sevgilisidir! Henüz bir yaşında iken terk ettiği kızı şimdi ailesini darmaduman eden kişi olarak karşısındadır! Ferda'yı hapishaneden kurtarmak için dinleyen Ayşem'in de Ferda'nın ve kızı Merve (Müge Su Şahin)'nin hayatına bir bomba gibi düşmesi an meselesidir.

Emgen Ailesi'nin torunları Duru (Aslı Melisa Uzun), Şahin (Taha Baran Özbek) ve Ece (Ahsen Türkyılmaz); Perihan ve Ferda'nın savaşının ortasında kalacaktır. Bu savaş, Ferda'nın komşusu İpek (Esila Umut) ve Aras'ın (Yusuf Çim) hayatını da tamamen değiştirecek, gençlerin hepsini aşkın ve nefretin ortasında bir dünyanın gelgitleri arasına sürükleyecektir.

Aslında durum biraz karışık. Ferda gerçekten mağdur mu yoksa suçlu mu henüz tam anlamış değiliz. Çünkü dizi, yolun çok başında. Fakat konusu ve oyuncu kadrosuyla Cuma akşamları Kırmızı Oda'ya güçlü bir rakip olabilir.

2020'nin son ayında tanıdığımız Ferda 2021 yılına da damga vuracak gibi görünüyor.

Zuhal Gencer

Zuhal Gencer

Seni de unutmayız Sakine Hanım!

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Zuhal Gencer'i Sakine olarak izliyoruz ve izlediğimizde sinirden saçımızı başımızı yoluyoruz. Öyle değil mi?

Sakine Zeynep’in öz annesi. İki kızı bir oğlu bir de alkolik kocası var. Sakine’nin bir kızı daha 15 yaşında kocaya kaçmış, bir oğlu bakımsızlıktan ölmüş bir kızını da yeni Demet Özdemir'in canlandırdığı Zeynep'i de temizliğe gittiği Nermin hanımlara okutması için evlatlık vermişti. Zaten diziyi izleyenler Sakine'nin neden bu listede olduğunu hemen anlayacaktır :)

İbrahim Çelikkol

İbrahim Çelikkol

Sadece Sakine hanım mı?

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde son yaptıklarıyla televizyon karşısında izleyiciyi korkutan Mehdi de sinirimizi zıplattı.

İbrahim Çelikkol'un canlandırdığı Mehdi de bu sezonun en şaşırtan karakterlerinden biri. Sağ gösterip sol vurdu resmen.

Zeynep'i adım adım takip eden, nefesini ensesinde hissettiren ve Zeynep için son derece tehlikeli olmaya başlayan Mehdi sonunda yapacağını yaptı.

Kendine gel Mehdi!

Kendine gel Mehdi!

Zeynep'i zorla kaçıran Mehdi Barış'ın adaletinden kaçamadı. Yakalanarak cezaevine gönderilen Mehdi Zeynep'e yaşattığı hem psikolojik hem de fiziksel şiddetle hafızalarımıza kazındı.

İyi adam ol ve çocuğuna sahip çık Mehdi! Zeynep'in yakasından da düş artık.

2021 sana da bol şans getirsin :)

Yaşattığın tramvayı Zeynep de, izleyici de atlatacak!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020 yılında hangi magazin olaylarını konuştuk?