2022’de tatile gidilecek en iyi 10 ülke

Pandemi nedeniyle seyahatlerimiz aksadı ve gitmek istediğimiz yerlere gidemedik. Neyse ki eski günlerimize hızla kavuşmaya başladık. 2022'de sizi unutamayacağınız bir tatil bekliyor! O halde Lonely Planet dergisinin seçtiği, 2022'de tatile gidilecek en iyi 10 ülkeye bakmanızda fayda var.

24 Kasım 2021, Çarşamba 14:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
10- MISIR

10- MISIR

Piramitlerin ve mumyaların anavatanı Mısır, listenin 10'uncu sırasında yer alıyor.

9- MALAVİ

9- MALAVİ

Malavi Cumhuriyeti, Afrika kıtasının güneydoğu bölümünde yer alan ve denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Ülke 6 Temmuz 1964 tarihinde Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını kazanmıştır. Ülkenin başkenti Lilongwe'dir.

8- NEPAL

8- NEPAL

Nepal Federal Demokratik Cumhuriyeti, Güney Asya'da bir ülkedir. Büyük bölümü Himalayaların eteklerinde, bir bölümü ise Hint-Ganj Ovası'nda konumlanmıştır. Dünyanın 49. en kalabalık ve 93. en geniş ülkesidir.

7- UMMAN

7- UMMAN

Umman Sultanlığı, güneybatı Asya'da, Arap Yarımadası'nın güneydoğusu kıyısında yer alır. Kuzeybatıda Birleşik Arap Emirlikleri, batıda Suudi Arabistan, güneybatıda ise Yemen ile sınır komşusudur. 

6- ANGUİLLA

6- ANGUİLLA

Anguilla, Karayipler'de bulunan bir Britanya Denizaşırı Toprakları ülkesidir. Küçük Antiller'deki Rüzgâraltı Adaları'nın en kuzeyinde bulunan ada devleti, Porto Riko ve Virgin Adaları'nın doğusunda ve Saint Martin'in tam olarak kuzeyindedir.

5- SLOVENYA

5- SLOVENYA

Slovenya ya da resmî adıyla Slovenya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'nın güneyinde yer alan bir ülkedir. Batısında İtalya, güneybatısında Adriyatik Denizi, güney ve doğusunda Hırvatistan, kuzeydoğusunda Macaristan ve kuzeyinde Avusturya bulunur.

4-  BELİZE

4- BELİZE

Belize, Orta Amerika'nın kuzeydoğu kıyısında bir Karayip ülkesidir. Kuzeyinde Meksika, batı ve güneyinde Guatemala, doğusunda ise Karayip Denizi yer alır. Belize toprakları Maya Uygarlığı'nın doğduğu yerdir.

3- MAURİTİUS

3- MAURİTİUS

Mauritius Cumhuriyeti, Hint Okyanusu'nda bulunan bir ada ülkesidir.

2- NORVEÇ

2- NORVEÇ

Kuzey Avrupa'da bulunan İskandinav Yarımadası'nın batısındaki Norveç, tatile gidilecek ülkeler arasında.

1- COOK ADALARI

1- COOK ADALARI

2022'de tatile gidilecek yerler listesinin birinci sırasında Cook Adaları yer alıyor. Polinezya ada öbeği içerisinde, Büyük Okyanus'un güneyinde yer alan Cook Adaları bağımsız bir ülke.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pamukkale sonbaharda da turist ağırlıyor