22. dönem POMEM sınav giriş belgeleri (yerleri) açıklandı! Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Polis olmak isteyen vatandaşlar başvurularını tamamladı, şimdi dınava girmek için sabırsızlanıyorlar. Bugün flaş bir gelişme yaşandı ve 22. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınav giriş yerlerini açıkladı. Adaylar, "Sınav giriş belgesi nasıl alınacak?" diye araştırma içerisinde...
 

25 Nisan 2018, Çarşamba 14:53
A A
22. dönem POMEM sınav giriş belgeleri (yerleri) açıklandı! Sınav giriş belgesi nasıl alınır?
Geçen aylarda Polis Akademisi 10 bin polis alanınacağını duyurmuş şartları da açıklamıştı. Bu gelişmeyle birlikte on binlerce vatandaş başvuru yaptı. Hatta talep o kadar çoktu ki başvurular bir hafta daha uzatıldı. Mart ayında sona eren başvurular sonrası gözler sınav giriş belgelerine çevrildi. Polis Akademisi, bugün sınav giriş belgelerini açıkladı.

POLİS AKADEMİSİ'NDEN AÇIKLAMA

22. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

22. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen ve sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.  

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

ÖN LİSANS MEZUNU ADAY SINAV GİRİŞ BELGELERİ

LİSANS MEZUNU ADAY SINAV GİRİŞ BELGELERİ

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.