23. dönem POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı?

23. dönem POMEM mülakat sonuçları için beklentiler iyice artmış durumda... Bir önceki süreci incelediğimizde sonuçların bugün açıklanması gerekiyordu. Fakat hala bir duyuru geçilmiş değil... Polis memuru adayları ise ısrarla "23. dönem POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı?" sorusunu yöneltiyor.

11 Mart 2019, Pazartesi 13:50 Son Güncelleme:
A A
23. dönem POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı?

"23. dönem POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı?" sorusu on binlerce polis memuru adayının şu sıralar gündeminde... Beklentiler sonuçların bugün açıklanacağı yönündeydi ama öğlen saatlerini geride bırakırken Polis Akademisi'nden açıklama gelmiş değil. Hal böyle olunca resmi siteye yoğun bir ilgi söz konusu...

MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

POMEM mülakat sonuçları hakkında Polis Akademisi'nden yapılan bir açıklama yok. Bir önceki süreçte mülakat giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların sınav yerleri ile tarihleri 13 Haziran'da belli olmuş, sınav sonuçları ise 4 Ağustos tarihinde açıklanmıştı. İki tarih aralığını hesapladığımızda 53 günlük bir süreç söz konusu... Bu süre baz alındığında 23. dönem POMEM mülakat sonuçlarının 11 Mart'ta açıklanması bekleniyordu. Kesin olamamakla birlikte sonuçlarının en geç cuma günü açıklanması öngörülüyor. 

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLECEK?

Adaylar, sınav sonuçlarını, Emniyet Genel Müdürlüğünün "www.egm.gov.tr" internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" internet sitesinden TC kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek. Sınav sonuçları hakkında ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Rahşan Ecevit kimdir? Rahşan Ecevit hayatı