-25 derecede terör operasyonu

Güvenlik güçleri terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesi ve gizlenmesini önlemek için kar altında operasyonları sürdürüyor

13 Aralık 2016, Salı 10:21
A A

Güvenlik güçleri -25 derecede PKK'lı teröristlerin gizlendiği inlere ve kışı geçirmek için hazırladıkları sığınaklara operasyonları sürdürüyor.

Güvenlik güçlerince, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde PKK'lı teröristlerce kullanıldığı belirlenen 6 sığınak ve barınağa operasyon düzenlendi. Bölücü terör örgütünün kış üslenmesini önlemek amacıyla zorlu kış koşullarında gerçekleştirilen operasyonda, muhtelif miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, 11 Aralık'ta Köyçeğiz Mahallesi, Karasakal Deresi ile Koca Dere bölgesinde "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Muhammet Yılmaz-99 Operasyonu" düzenlendi.

Bölücü terör örgütü mensuplarının kış tertiplenmesini engellemek, teröristleri yakalamak ve etkisiz hale getirmek amacıyla sıfırın altında 25 dereceye varan soğukta ve zorlu arazi şartlarında gerçekleştirilen operasyonda 6 sığınak ve barınak tespit edildi.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.