'29 Ekim'de 19 Mayıs afişi komplo'

Çukurova Belediye Başkanı, eski bilboard afişinin asılmasının kendilerine yönelik bir komplo olduğunu söyledi

01 Kasım 2009, Pazar 17:26
A A

Adana'nın merkez Çukurova İlçe Belediye Başkanı CHP'li Yıldıray Arıkan, eski bilboard afişinin asılmasının kendilerine yönelik bir komplo olduğunu söyledi.

Yeni Baraj Mahallesi'ndeki bilboardun önünde basın toplantısı yapan Başkan Yıldıray Arıkan, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda kullandıkları kutlama afişinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sonrası 31 Ekim'de bir bilboarda asılması ve yerel gazetelerde ‘CHP’li Belediye 29 Ekim’de gençlerin 19 Mayıs Bayramı’nı kutladı' başlığıyla haber yapılmasına tepki gösterdi. Başkan Arıkan, şunları söyledi:

“29 Ekim'de Kıraç’ın konser verdiği bir kutlama yaptık. Bu kutlamada 40 bine yakın vatandaşımız dağıttığımız Türk bayraklarını dalgalandırarak coşku yaşadı. Bu sadece Kıraç'ı dinleme coşkusu değildi. Bu insanlar, Türkiye'nin nereye gittiğini gören, demokratik, laik cumhuriyete inanan onbinlerdi. Bu kutlamadan bir gün sonra bilinçli şekilde bir komplo hazırlandı. Bizim ilçemizin sınırları dışında kalan bir bilboarda 19 Mayıs Bayramı'nda kullandığımız afiş asılarak bir komplo kuruldu. Bu komplo aslında Yıldıray Arıkan'a değil, Cumhuriyet'e düzenlendi. Cumhuriyet'i içine sindiremeyen insanların yaptığı bir komplodur. Yarın noter getirtip, bu afişi yerinde tespit ettireceğiz. Eski afişi esas alıp, bayramları karıştırdığım yönünde haber yapanlar ve bilboardları işleten firma hakkında davacı olacağım.”

Bünyamin YIL/ ADANA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.