3 ton patlayıcı yüklü minibüs böyle imha edildi

Mardin'in Yeşilli ilçesinde polisin dikkati sayesinde ele geçirilen 3 ton patlayıcı yüklü minibüs, kontrollü bir şekilde infilak ettirildi. Patlama anı kameralara böyle yansıdı

16 Nisan 2016, Cumartesi 14:21
A A
3 ton patlayıcı yüklü minibüs böyle imha edildi

Mardin Yeşilli’de 12 Nisan’da akşam saatlerinde Emniyet Müdürlüğü önünden geçen bir minibüsten şüphelenen polis ekipleri "Dur" ihtarında bulunmuştu. İhtara uymayarak kaçan araç, polis ekipleri tarafından takibe alınmıştı.

Takip sırasında polisler, aracın lastiklerini silahla ateş ederek, patlatmıştı. Patlak lastikle bir süre daha kaçan minibüstekiler, Ömerli ilçesi yol ayrımında aracı bırakıp kaçmıştı.

Araçta yapılan aramada, düzeneğe bağlı 3 ton patlayıcı bulunmuştu. Patlayıcı düzeneği, özel kıyafetli bomba imha uzmanlarının yaklaşık 4 saat süren çalışmasının ardından etkisiz hale getirilmişti.

Minibüs, içerisindeki 3 ton patlayıcı ile Mardin merkez İstasyon Mahallesi’ndeki kırsal bir alana götürülerek, imha edildi. Patlamanın şiddeti, kent merkezinden bile hissedilirken, bazı ev ve işyerlerinin camları kırıldı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer43742","43742","201604","43742-447812.jpg","1", "0","3 ton patlayıcı yüklü minibüs böyle imha edildi");


İHA

Sıradaki haber yükleniyor...