3600 ek gösterge hakkındaki son açıklamalar neler?

Yüz binler sabırsızlıkla 3600 ek göstergenin Meclis'ten geçmesini bekliyor. Yerel seçimler öncesi beklentiler iyice artmış durumda... Son açıklamalar ise dikkatle takip ediliyor. İşte 3600 ek gösterge hakkındaki son gelişmeler...

07 Şubat 2019, Perşembe 10:50 Son Güncelleme:
A A
3600 ek gösterge hakkındaki son açıklamalar neler?

3600 ek gösterge için çalışmalar hızla sürüyor. Yasanın çıkması deyim yerindeyse eli kulağında... Yüz binlerce memur "3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?" sorusuna yanıt ararken son gelişme ve açıklamalar da pürdikkat takip ediliyor. Konu hakkında yapılan son açıklama ise CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya'dan geldi.

6 ŞUBAT 2019: "BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMESİ GEREKİYOR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, partisinin Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi hazırladığını ve Meclis Başkanlığına sunduğunu belirterek, AK Parti’nin bu teklifi dikkate almasını ve varsa eksikleri tamamlanarak kanunlaştırılmasını istedi.

Eğitimdeki sorunların bir parti politikasıyla değil, milli politikayla aşılabileceğine işaret eden Kaya, "Bir an önce Öğretmenlik Meslek Kanunu çıksın." ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere 3600 ek gösterge hakkı tanınmasına yönelik seçim vaadinin hala gerçekleştirilmediğini belirten Kaya, bunun bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ceren Özdemir’in günlük notları ortaya çıktı! İşte Ceren'in hayali...