4 Aralık 2021 Yay burcunda Süper Güneş Tutulması ve burçlara etkileri

Bugün Türkiye saatiyle 10:45'te Yay burcunun 12. derecesinde süper Güneş tutulması gerçekleşti. Bu tutulma 1,5 yıldır İkizler - Yay aksında yer alan kadersel Ay düğümlerinin son tutulması. Bu nedenle bu tutulma ile birlikte bu alana dair defterler kapanıyor ve sistem bizi Boğa - Akrep tutulmalarıyla yeni bir döngüye hazırlıyor. Peki bu süper Güneş tutulmasından burçlar nasıl etkilenecek? İşte 4 Aralık 2021 Yay burcunda Süper Güneş tutulmasının yükselen Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcuna etkileri...

04 Aralık 2021, Cumartesi 12:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bugün Türkiye saatiyle 10:45'te Yay burcunun 12. derecesinde süper Güneş tutulması gerçekleşti. Bu tutulma 1,5 yıldır İkizler - Yay aksında yer alan kadersel Ay düğümlerinin son tutulması. 


Bu nedenle bu tutulma ile birlikte bu alana dair defterler kapanıyor ve sistem bizi Boğa - Akrep tutulmalarıyla yeni bir döngüye hazırlıyor.


Özgürlük, inanç, ahlak, uzaklar, eğitim, seyahatler, ticaret, hukuk ve bilgelikten sorumlu Yay burcundaki bu tutulma ile enerjiler bize hangi konuların yenilenmesi ve hangi konularda vazgeçilmesi gerektiğini söylüyor... 


4 Aralık 2021 Cumartesi günü gerçekleşen bu tutulma Güney Ay düğümlü bir tutulma. Bu yöndeki tutulmalar zorlayan, kayıp yaşatabilecek nitelikte olur. Ayrıca tutulmaya karmik etkili çalışan bumeran adı verilen açı kalıbı da eşlik ediyor. Bu nedenle bu tutulmada ağzımızdan çıkacak sözlere, aklımızdan geçenlere ve davranışlarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Zira bu açı tüm bu sözlerin, düşüncelerin ve davranışların bir gün bize geri dönebileceğinin işareti.

Astrolog Berna Atay'ın öğrencileri arasında bulunan Astrolog Pınar Çınar Çiftçi, bu dönemde bilinçli irade ile hareket etmek önemli diyor. Öfkesini kontrol etmeyi başarabilenlerin bilinçaltı korku, kaygı ve öfkelerini şifalandırıp kısırdöngülerden çıkabileceği etkiler de mevcut. Ancak öfke kontrolü şart! Sevgi duygusuna sarılmak ve teslimiyet içinde olmak ise faydamıza... 


Süper Güneş tutulması türündeki bu 4 Aralık Yay burcu Güneş tutulmasında Uranüs devrede. Uranüs devredeyse uyanış kaçınılmaz. Bu tutulma durgun göle atılan taşın önce gölü bulandırdığı ardından taşın dibe çökmesi ile suyun berraklaştığı ve ne var ne yok görünür haline geldiği bir tutulma. 


4 Aralık 2021 Yay burcunda süper Güneş tutulması ile hayatımızda Yay'ın temsil ettiği alanlarda yeni bir döngü başlıyor. Sistem de bizi geçtiğmiz 1,5 yıldır buna hazırlıyordu. Şimdi bu tutulma ile tablo tamamlanıyor.

Bizi sıkıştıran, harekete geçmemize engel olan, görmezden geldiğimiz korku ve kaygılarımızla önce yüzleşecek ardından başarabilirsek uyanışa geçeceğiz. Uyanışa geçenler ise özgürleşme fırsatı bulacak. 


Satürn destekli bu tutulma hayatında yeni bir sayfa açmak isteyenlere de kararlılık ve kalıcılık fırsatı veriyor. Ancak elimize aldığımız bu sayfayı karalayıp zamanınızı heba etmek de, o sayfayı iyi bir şekilde değerlendirmek de sizin elinizde. 


Bu tutulmanın teması özgürleşmek olsa da bu kaçarak değil mücadele ederek gerçekleşecek. Sınırlarımızı yeniden belirlemek önemli ancak Yay'ın gölge yönü olan kibirli düşünce ve davranışlardan uzak durmak gerekiyor. Aksi durumda tuzağa düşebilirsiniz.

Merkür ve Neptün temalı tutulmalar karar aldırırken dağıtabilir, yanıltabilir. Bu nedenle bilgelik ve olgunluk ile hareket etmek gerekiyor. 


Bu tutulma bize ayrıca 5 Haziran 2020 tarihini düşün diyor. O sıralar nelerle uğraşıyordunuz, hangi konu sizi üzmüş, kimler kalbinizi kırmıştı veya dönüşüme zorlamıştı. Dönüşüme çalışırken en çok nerede zorlandınız, yıprandınız? 4 Aralık tutulması o günden bu yana yaşadıklarınızdan neler öğrendiğinizi, dersler çıkarıp çıkarmadığınızı da ölçüp tartıyor.


Bu tutulmanın etkilerini, sonuçlarını hemen ertesi gün görmeyeceğiz. 2022 yılında zamanla karşımıza çıkacak.


Güneş tutulmaları yüksek etkili yeniaylardır. Ama unutmayın, her ölüm aynı zamanda bir doğumdur.


Peki Yay burcunda gerçekleşen 4 Aralık Süper Güneş tutulması ve yeniay burçlara neler getirecek? Burçlarınızı yükselen burcunuz ve Güneş burcunuz olarak okumayı ihmal etmeyin.

4 Aralık Yay burcu süper Güneş tutulmasının Koç burcuna etkileri

4 Aralık Yay burcu süper Güneş tutulmasının Koç burcuna etkileri

Cumartesi günü oluşan tam Güneş tutulması, seyahat, yurtdışı bağlantılı işler, medya, hukuk, ticaret alanlarınızda hızlı gelişmeleri karşınıza getirebilir. Ani bir seyahat ortaya çıkabilir. Bu tutulmada gökyüzünden güzel ve sağlam etkiler alacaksınız. İşlerinizi kalıcı bir alana oturtabilir, sağlam ilerlemeler kaydedebilirsiniz.


Bu dönemde sahip olduğunuz değerlerle ilgili düşünceleri değiştirmeyi gerektirecek olaylarla karşılaşabilirsiniz.


Bu dönem aynı zamanda arkadaş çevreniz ile çatışabilir, sosyal hayatta zorlanabilirsiniz.


İş hayatında gerçekten kararlı olun, gerekirse risk alın!

Boğa burcu

Boğa burcu

Cumartesi gerçekleşen tam Güneş tutulması ortak para kararlarınızı hareketlendirecek. Bir borcun altına girebilir, eşinizin veya partnerinizin parasal durumuyla ilgili olayların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Şirketiniz varsa stopaj, vergi, kredi işlerinizde yapmanız gerekenler devreye girebilir.


Bu tutulmada başkalarından gelen paralarla ya da giderlerle ilgili sonlanmalar gündeme gelebilir. Hali hazırdaki korkularınız ile ilgili doğrudan eyleme geçmeniz gereken olaylarla karşılaşabiilrsiniz.


İş hayatınızda zorlanmalar olabilir ve bunlar değişim ihtiyacını ortaya çıkarabilir.


İkili ilişkilerinizle ilgili hayata geçirmek istediğiniz konular varsa, adım atmanın tam zamanı!

İkizler burcu

İkizler burcu

Cumartesi günü oluşan tam Güneş tutulması özel hayatınızda önemli karar ve başlangıçları tetikleyecek. Bir sonraki Güneş tutulmasına kadar taşınma, evlenme, ilişki başlatma, nişan, ayrılık, boşanma gibi olaylar içinde kendinizi bulabilirsiniz. Bu alanlarda artık ne istediğinizi biliyorsunuz.


Bu tutulma önünüze evlilik, ortaklık, partnerlik veya ikili ilişkilerinizde görmezden geldiğiniz konuları getirecek. Gerekiyorsa bazı durumları sonlandırmanız gerekebilir. Eğer bu konularda siz bir adım atmazsanız yine aynı sonuçlarla ancak daha çok zararla çıkabilirsiniz.


İkili ilişkiler alanında zorlandığınız konularla ilgili sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan destek göreceksiniz, böylece yaşadığınız durumu daha rahat geçireceksiniz.


Mesleki alana baktığımızda ise çözümlenmesi gereken konular daha belirgin hale gelecek.

Yengeç burcu

Yengeç burcu

Cumartesi günü oluşan tam Güneş tutulması iş ve hizmet alanlarınızda, gündelik yaşantınızda hızlı kararları karşınıza getirebilir. Çalışma şartlarıyla, günlük düzenlemelerle ilgili eyleme geçmeyi hızlandıracak bir dönem sizi bekliyor.


İş arkadaşlarıyla beklenmeyen gelişmeler gündeme gelebilir. Sağlığınızda kalça çıkıkları ve sorunları, uyluk bölgesi, bacak problemleri veya karaciğer sorunları tetiklenebilir.


Aşk hayatında gerçekten istekli ve kararlı olursanız ilerlemeniz mümkün olacak.


Bu dönemde hangi konu karşınıza gelirse gelsin kararlı, istikrarlı ve eyleme dönük olmalı, başlatmadan ve bitirmekten korkmamalısınız. Ertelemeyin, eyleme geçin. Zira tutulma da sizin için ileri dönük hedeflerinizi gerçekleştirmenize imkan verecek bir dizi olayla karşılaştıracak.

Aslan burcu

Aslan burcu

Cumartesi günü gerçekleşen tam Güneş tutulması aşk evinizi, çocuk alanlarınızı, hobilerinizi, eğitim konularını, sanatsal veya kreatif işlerinizi hareketlendirecek. Bu alanlarda hızlı açılımlar ve başlangıçlar oluşabilir.


Aşk, çocuklar ve yaratıcılıkla ilgili konularda bazı konuları geride bırakıp yola devam etmenizi gerektirecek bir dönem sizi bekliyor. Yaşadığınız gelişmeler neyi geride bırakmanız gerektiğini gösterecek.


Bu dönemde hali hazırdaki sorumluluklar nedeniyle ikili ilişkilerinizde dengeyi bulmakta zorlanabilirsiniz. Ancak kendiniz için öncelikli olanları unutmayıp olumlu bakış açısı ile ilerlerseniz nereye doğru gitmeniz gerektiğinizi bulacaksınız.

Başak burcu

Başak burcu

Cumartesi günü gerçekleşen tam Güneş tutulması ev, aile, yerleşimle ilgili alanlarda hızlı olayları, ani kararları karşınıza getirebilir. Ev almaya, yer değiştirmeye karar verebilirsiniz veya aile büyüklerinizin, aile bireylerinizin hayatında hızlı olaylar oluşabilir. Aile ortamlarınızda, yerleşimler ilgili alanlarda neler yapabileceğinizi bu tutulmayla beraber göreceksiniz.


Artık aile ve evle ilgili konularda net olmalı, geride bırakmanız gerekenleri bırakmayı bilmelisiniz. Adım atmak bu tutulmanın ana teması.


Bir diğer yandan bu tutulma güvenli gördüğünüz alanlarla ilgili düşüncelerinizi değiştirebilir. Bazı olaylar bu düşüncelerin değişmesinde rol oynayabilir. Bu dönemde korkularınızdan da arınma fırsatı yakalayabilirsiniz. Böylece yaratıcı konularda hareket etmek için güç bulacak, hayata geçirmek için adım atacak enerjiye sahip olacaksınız.

Terazi burcu

Terazi burcu

Cumartesi günü oluşan tam Güneş tutulması eğitim, seyahat, kısa vadeli planlar, iletişim işlerinizi tetikleyecek. Hızlı başlangıçlar devreye girebilir.


Bu dönemde hem yakın çevreniz hem de parayı ilgilendiren konularda bazı konuları geride bırakmanız gerekiyor. Beklenmedik krizlere karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Ancak korkmayın, bu krizler ve geride bırakmanız gerekenler size yeni başlangıç fırsatları sunacak.


Tutulma dönemini takip eden günlerde kendinizi güvende hissettiğiniz, ait olduğunuzu düşündüğünüz ortamlarda, arkadaş çevrelerinde olmak size iyi gelecek.

Akrep burcu

Akrep burcu

Cumartesi günü oluşan tam Güneş tutulması para evinizde gerçekleşiyor. Para ile ilgili konularda hayata geçmeyi bekleyen konular var. Ancak bazı konulara da artık bir nokta koymanız gerekiyor. Bu alanlarda hızlı konular ve olaylar etrafınızda cereyan edebilir. Elinize para geçebilir veya yatırımlarınızla ilgili güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bu alanda alacağınız kararlar ailenizi destekleyen kararlar olabilir.


Bu tutulma aynı zamanda ikili ilişkilerde sahip olduğunuz değerlerle ilgili bazı sorgulamalara girmenize neden olabilir. İkili ilişkilerinizde bakış açınısı değiştirecek bir dizi olay yaşayabilirsiniz.


Ailevi alanlarda gerçekleşen durumlarda kendinii kısıtlanmış hissetmeniz olası. Kendi fikirlerinize odaklanmalı ve buna göre hareket etmelisiniz.


Bu dönemde yeni bir eğitim almak veya kısa bir seyahat size iyi gelebilir.

Yay burcu

Yay burcu

4 Aralık 2021 Cumartesi günü 10:45'te gerçekleşen tutulma sizi yakından ilgilendiriyor.


Tam Güneş tutulması kişisel alanınızı tetikliyor. Bu tutulmayla beraber hayatınızda hızlı gelişmeler oluşabilir. Sağlığınıza ve yapacaklarınıza dair önemli adımlar atabilirsiniz. Elbette burası fiziki sağlığınızı ilgilendireceği için kendinizi korumayı ihmal etmeyin.


Tutulma ile hem iş hem de özel hayatınızda tamamlanması gereken süreçler gündeme geliyor. Böylece yeni başlangıçlar yapma fırsatı bulacaksınız.


Sağlık alanının da dikkat çektiği bu tutulmada gündelik akışı ilgilendirebilecek beklenmedik konularla ilgilenmeniz gerekebilir. İş hayatında yaşayacağınız bazı değişiklikler ve yenilikler bu akışta sizi rahat ettirecek.


Aşk hayatında ise sizi yeni gelişmeler bekliyor. Kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Oğlak burcu

Oğlak burcu

Bu tutulma ile sürekli geri plana attığınız konulara artık son bir nokta koyma zamanı. Cumartesi günü gerçekleşen tam Güneş tutulmasında kadersel oluşumlara açıksınız. Ancak şansınızı çok fazla zorlamayın.


Bu tutulma sayesinde yurtdışı hedefli işleriniz varsa, bunlar hızlanabilir. Yine bu tutulma sizin sağlığınızı da ilgilendirebilir. Hem fiziki sağlığınızı hem de ruh sağlığınızı korumanız gerekiyor. Bu nedenle onları korumaya yönelik egzersizler, rutinler geliştirmenizde fayda var.


Sizin dışınızda gelişen bazı olaylar özellikle aşk hayatınızda beklenmedik gelişmeler yaşamanıza sebep olabilir. Gizli kalmış konuların ortaya çıkacağı bu süreçte ailenizden destek göreceksiniz. Çocuklarınız varsa, bu dönemde onlarla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.

Kova burcu

Kova burcu

Bu tutulma sizin özellikle arkadaşlarınız ve sosyal hayatınızla ilgili konularda gerçekleşiyor. Bu dönemde bir süredir gerçekleştiremediğinizi düşündüğünüz değişimleri hayata geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca ailenizle ilgili konularda planladığınızdan farklı gelişmeler yaşanabilir.


Cumartesi günü gerçekleşen tam Güneş tutulması çevre alanlarınızda oluşuyor. Yeni ortamlarda bulunabilir, yeni insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Takım çalışmaları, önemli organizasyonlar öne çıkacak gibi duruyor. Ayrıca önemli değişimler için destekleniyorsunuz.


Arkadaş çevresinde olayları yok saymadan çözmeye çalışın, iş hayatında da gerektiğinde geride durun. Böylece kazanç sağlayacaksınız.

Balık burcu

Balık burcu

4 Aralık 2021 Yay burcundaki Süper Güneş Tutulması ve yeni ay kariyer ve iş hayatınızda gerçekleşiyor.


Bu dönemde iş ve kariyer alanıda veya toplumsal kimliğiniz ile ilgili tıkandığınız durumlar varsa, netlik kazanacak ve yeni başlangıçlar yapmak için elinize fırsat geçecek. Değişimi gerçekleştirebilirseniz bu sizin yararınıza olacak.


Kariyer hayatında iletişim sorunlarına hazırlıklı olun. Bazı bilgiler saklanabilir veya yanlış yönlendirilebilirsiniz.


İleriye dönük hedeflerinizde net olun, inancınızı kaybetmeyin. Böylece adım atmanızı kolaylaştıracak fırsatlar yakalayacaksınız. Meslek hayatınızda önemli işlere kapılar aralanabilir. Güzel sonuçlar elde ederek önünüzdeki dönem yaptıklarınızla konuşulabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yengeç burcuna asla söylenmemesi gereken 7 şey