4. yüz naklinden ilk fotoğraf

4. yüz naklinden ilk fotoğraf

Türkiye'de 4. yüz nakli olan Turan Çolak, ameliyattan üç gün sonra görüntülendi

18 Mayıs 2012, Cuma 16:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz'dan alınan yüz, 15 Mayıs’ta Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 34 yaşındaki Turan Çolak'a nakledilmişti. Turan Çolak’ın yeni yüzüyle ilk fotoğrafı medyaya verildi.

Turan Çolak'ın durumuyla ilgili açıklama yapan Hastane Başhekimi Doç.Dr. Abdullah Erdoğan, "Hastanın genel durumu iyi ve uyanık. Sistem bulguları doğal. Hasta doktorlarıyla iletişim kurabiliyor, anlaşılır şekilde konuşabiliyor ve uyumlu şekilde komutlara cevap verebiliyor" dedi.

19 yaşındaki  Tevfik Yılmaz’ın yüzü 34 yaşındaki Turan Çolak’a nakledilmişti.

Transfer edilen dokular ve tüm bölgelerin sağlıklı ve sorunsuz olduğunu aktaran Doç.Dr. Erdoğan, "Kamuoyundan gelen yoğun merak ve istek üzerine hastanın kendisinden ve yakınlarından alınan izinle ameliyat sonrası ilk fotoğrafı Akdeniz Üniversitesi idaresi tarafından basınla paylaşıldı" diye konuştu.

İzmir'in Ödemiş ilçesinde yaşayan Turan Çolak'ın yüzü ve 3.5 yaşındayken ocağa düşmesi sonucu yanmıştı.

YILMAZ AİLESİNİN HÜZÜN VE GURURU

UŞAK’ta ailesi tarafından bütün organları bağışlanan 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz’ın yüzü Turan Çolak’a başarılı bir operasyonla nakledildi. Ameliyat sonrası Turan Çolak’ın yeni yüzüyle fotoğraflarını gören Mehmet ve Emine Yılmaz çifti, oğulları Tevfik’in yüzünü görünce duygulandı. Baba Yılmaz, "Kulakları, burnu, kaşları aynı oğlum" dedi. Anne Emine Yılmaz, "Zeytin gözlü oğlum" diyerek gözyaşlarını tutamadı.
 

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü