41 kişi yediği yemekten hastanelik oldu

41 kişi yediği yemekten hastanelik oldu

Kütahya'dabir yemek firmasının kuruluşlara servis ettiği yemeklerden yiyen 41 kişi, zehirlenme şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı

09 Kasım 2016, Çarşamba 22:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bir kömür şirketlerinde verilen yoğurt, etli pilav ve irmik helvasından oluşan menüyü yiyen 550 kişiden 41’i, karın ağrısı ve bulantı şikayetiyle Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavileri süren 41 kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığı, 3 hastanın ise müşahede altında tutuldukları öğrenildi.

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, “Tavşanlı’da bir yemek firmamızın çeşitli yerlere dağıtmış olduğu öğle yemeğinden olduğunu tahmin ettiğimiz, akşam saatlerinde bir gıda zehirlenmesi yaşadık. Dağıtılan yemekle ilgili araştırmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar hastanemize intikal eden 41 kişi ishal ve benzeri rahatsızlıkla hastaneye geldiler. Toplam 550 kişiye dağıtılmış yemekte olan bir olay” dedi.

Başhekim Ünal Ünalan ise, "3 hastamızı yatırıyoruz. Geriye kalan hastalarımızı 2 saat içinde evine göndereceğiz. Çok ciddi bir durumları yok. 3 hastamızı da gözlem altına alacağız. Bunlarla ilgili gaita kültürü hem de alınan yedikleri yemekten tetkikleri yapmak üzere numuneleri alındı" diye konuştu.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan iftar yapan askerlere sürpriz