Yüzünüzü egzersizle inceltebilmenin 5 yolu

Spor ve diyet yaparak vücuttaki yağlardan kurtulmayı başarıyoruz ancak iş yanak bölgesine işler zorlaşıyor. Kilo vermek söz konusu olduğunda, Google’da en çok aratılan başlıklardan biri de; yüzden kilo verme yöntemleri. Yüzü inceltmenin, yüzden kilo vermenin en pratik yolu yüz egzersizleri. Diyet yaparak yüz bölgesinden etkili şekilde kilo vermek hayalci kalıyor. Yüzden kilo verilse bile tam istenildiği gibi olmuyor. Yüz incelmiyor, yalnızca çöküyor. İşte 5 adımda yüz ve yanak inceltme egzersizleri!

10 Nisan 2021, Cumartesi 12:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İlk adım

İlk adım

Öncelikle üç kere doğru nefes alın. Doğru nefes almak, havanın burundan çekilip ağızdan verilmesidir. Derin derin nefes aldıktan sonra yanaklarınızı iyice şişirip kaşlarınızı yukarıya kaldırın. Bunu yaparken gözlerinizin yerinden fırlayacak gibi bir hisse kapılmanız oldukça normal. Yanaklarınızı mümkün olduğunca zorlayın ve 10 saniye öylece bekleyin. Sonra nefesinizi bırakın. Bu hareketi 30’ar saniyeden üç set yapın.

İkinci adım

İkinci adım

Üç defa doğru nefes alın. Kendinizi hazır hissettiğinizde yanaklarınızı içine çekin. Dudaklarınızı büzüştürerek japon balıklarına benzemeye çalışın. Aynı şekilde bu hareketi de 30’ar saniyeden üç set yapın.

Üçüncü adım

Üçüncü adım

Gamzeleriniz varsa onlar iyice çıkana kadar zorlayın. Parmaklarınızla elmacık kemiklerinizden tutup yanlara doğru dudaklarınız gerilecek şekilde çekin. Tüm dişleriniz görünmeli. On saniye bekleyip bırakın. 30’ar saniyeden üç set yapın.


Dördüncü adım

Dördüncü adım

Elmacık kemiklerinizi yukarıya kaldırmaya çalışın. Bunun için bol bol gülümsemeniz yeterli olacaktır.

Beşinci adım

Beşinci adım

Son hareket ise bir emme hareketidir. Parmağınızı, bir meyve ya da sebzeyi on dakika boyunca emebilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Makyajsız da güzel görünmenin 10 püf noktası