5 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu: 5 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli?

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimi hemen hemen her anne tarafından merak edilir ve kontrol altında tutulur. Eğer siz de 5 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli merak ediyor ve 5 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

09 Haziran 2020, Salı 11:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimini takip etmek bebek sağlığı açısından oldukça önemli. Eğer siz de 5 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl olmalı merak ediyor ya da 5 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli öğrenmek istiyorsanız "5 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu, 5 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli?" haberimize bir göz atın.

5 aylık bebeklerin kilo tablosu

5 aylık kız bebeklerde kilo; alt sınır 5000 gram ortalama kilo 6900 gram üst sınır 8700 gramdır.

5 aylık erkek bebeklerde kilo; alt sınır 5100 gram ortalama 7100 gram üst sınır 9000 gramdır.


5 aylık bebeklerde boy

5 aylık bebeklerde boy

5 aylık kız bebeklerin boyu; alt sınır; 57 cm, ortalama boy 64 cm. üst sınır 70 cm'dir.

5 aylık erkek bebeklerin boyu; alt sınır; 58 cm, ortalama boy 64 cm. üst sınır 70 cm'dir.

5 Aylık bebek beslenmesi

Birçok ebeveyn 4 ila 6 aylık süreçlerde ek gıdaya geçmek için acele eder. Ancak bebeklerin en az ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslenmesinin önemi unutulmamalıdır. Sütünüzün az geldiğinizi düşünüyorsanız yine doktorunuza danışarak nedenleri üzerinde çözümler bulabilirsiniz.


Sütünüzün az gelip gelmediğini anlamanız için bebeğinizin kilo alımını kontrol edebilirsiniz. İlk 3 ayda minyon görünümünde olan bebekler ayda 500 ila 600 gram alabilmektedirler. 4-5. aydan sonra büyümeleri yavaşladığından ortalama kilolara sahip bebeklerin ayda yine 500-600 gram alması normal kabul edilmektedir. Ortalama kilonun biraz altında olan bebekler için ise bu rakam 300-400 grama kadar düşebilmektedir.  5 Aylık bebeklerde ek gıdaya geçmek için doktorunuz aksini söylemedikçe bebeğinize anne sütü haricinde bir takviye vermemenizi öneririz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sezaryen doğum sonrası nasıl beslenmeli?