50 saat sonra direkten indi!

50 saat sonra direkten indi!

Tekirdağ'da Cuma gününden beri bir GSM operatörünün 90 metrelik baz istasyonu direğinin tepesine çıkan adam ikna oldu ve direkten indi

25 Mart 2013, Pazartesi 17:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tekirdağ’da, geçen cumartesi günü saat 12.00 sıralarında, GSM operatörünün 90 metre yüksekliğindeki baz istasyonu direğinin tepesine çıkan Ali Muhammet Reşit’i, 1 saat boyunca telsizle konuşan Tekirdağ Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım sonunda inmeye ikna etti. Yıldırım’ın verdiği yemek ve iş sözünün ardından, Reşit çıktığı direkten 50 saat sonra saat 14.10’da indi.20 DAKİKADA İNEBİLDİ

Olay yerine gelen Vali Yardımcısı Yıldırım, telsizle Reşit ile yaklaşık 1 saat görüştü. Kimliği olmadığı için iş bulamadığı ve askere gidemediğini belirten Reşit, askere gitmek ve para kazanabileceği bir iş istediğini söyledi. Yıldırım da önce kendisine yemek ısmarlayacağnı söyledi ve diğer konularda da yardımcı olacağının sözünü verdi.

Bunun üzerine Reşit, jandarmanın uzaklaşmasını istedi ve yaklaşık 20 dakikada 90 metrelik direkten yere inebildi. Ardından da Vali Yardımcısı Yıldırım’ın makam aracına bindirilen Reşit’e su verildi. Daha sonra da bir lokantaya gidildi ve Reşit, çorba ve köfte yiyerek karnını doyurdu.

Kimliği olmadığı için askere gidemediğini belirten Reşit, "Kimliğim olmadığı için askere gidemedim. Askere gitmek istiyorum. Bir de bir iş istiyorum. Daha başka bir şey istemiyorum" dedi.

50 saat boyunca direk tepesinden kaldıktan sonra inip karnını doyuran Reşit, ardından ifadesi alanmak üzere İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

DHA

 

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer9385","9385","201303","9385-1.jpg");

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kars'ta koronavirüs nedeniyle bir köy karantinaya alındı