6 adımda en ideal fondöten görünümünü sağlayın

Çoğu kişi için makyaj göründüğünden daha karmaşık olabilir. Yoğun çalışma saatleri ve ekran başında geçirilen süre yorgunluk olarak gözlerden okunabilir. Kimi zaman düzenli uyku ve dengeli beslenme ile bu duruma bir çözüm yaratabilirsiniz. Bazen de ne yaparsanız yapın gözlerinizden yorgun görüntüyü silemiyorsanız, vereceğimiz bu tüyoları denemekte fayda var!

27 Ekim 2021, Çarşamba 17:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ufak birkaç tüyo ile yüzünüzde ve özellikle göz altlarınızı daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturmak sanıldığı kadar zor olmayabilir.

Hissettiğiniz gibi pürüzsüz bir görüntüye daha kolay kavuşmak oldukça basit birkaç adımla gerçekleşiyor. 

HER ZAMAN ÖNCE NEMLENDİRİN

HER ZAMAN ÖNCE NEMLENDİRİN

Bütün adımlardan önce cildinizin iyi nemlenmiş olduğundan emin olmalısınız. İyi bir nemlendirme işlemi ile hem cildinizin onarımına yardımcı olacak hem de cildinizi kapatıcıya hazırlamış olacaksınız.

TEMİZ VE BAKIMLI CİLDE SÜRÜN

TEMİZ VE BAKIMLI CİLDE SÜRÜN

Unutmayın ki makyaj, temiz ve bakımlı bir ciltte daha güzel görünür. Bu sayede uygulayacağınız kapatıcıdan da maksimum verimi alabilirsiniz.


MAKYAJ ALTI BAZI KULLANIN

MAKYAJ ALTI BAZI KULLANIN

Cildi makyaja hazırlamak makyajın en önemli ama çoğunlukla es geçilen bir parçası, -makyaj altı baz uygulamasıdır. Fondoteninizin en iyi performansı göstermesini istiyorsanız makyaj altı baz uygulamasını atlamamalısınız.

GÖZ ÇEVRESİNİ NEMLENDİRMEYİ UNUTMAYIN

GÖZ ÇEVRESİNİ NEMLENDİRMEYİ UNUTMAYIN

Göz altı yapınıza en uygun primer/baz ürün seçiminizi yaparak uyguladığınızda, kapatıcınızın aslında o kadar da kalın yapılı olmasına gerek olmadığını görebilirsiniz.

UYGUN BİR SABİTLEYİCİ KULLANIN

UYGUN BİR SABİTLEYİCİ KULLANIN

Kapatıcınızı uyguladıktan sonra cilt tipinize en uygun olan formda bir pudra kullanarak kapatıcınızı sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Cilt yapınıza göre toz veya transparan pudra tercih ederek kapatıcınızı sabitlediğinizde, gün boyu veya özel davetlerinizde makyajınızın akması gibi problemlerin önüne geçerek yaşadığınız anın keyfini çıkarabilirsiniz.AYDINLATIN VE GÖLGELER VERİN

AYDINLATIN VE GÖLGELER VERİN

Bazen göz altlarındaki yorgun görüntüyü silebilmek için uykunuzu düzene sokmak ve dengeli beslenmek gibi özen ve zaman gerektiren çözümlere ayıracak yeterli vaktiniz olmayabilir. Acil durumlar için oldukça etkili diğer tüyomuz ise göz altlarınızı kapatıcınızdan önce corrector/düzeltici ile nötrlemek! 

Göz altı koyuluğunuzun tonunu doğru tespit ederek ve ona uygun renkte bir corrector seçerek göz altlarınızı kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eğer sık sık oje sürüyorsanız...