6 gün domates ve kar yedi

ABD'de kamp için yola çıkan çiftin araçları kara saplandı. Yardım için yola çıkan sevgilisi donarak ölen kadın, sığındığı ağaç kovuğunda 6 gün boyunca domates ve kar yiyerek hayatta kaldı

07 Aralık 2012, Cuma 22:33
A A
6 gün domates ve kar yedi

ABD’nin Nevada eyaletinde kar nedeniyle 6 gün ıssız bir bölgede mahsur kalan kadının, domates ve kar yiyerek hayatta kalmayı başardığı bildirildi.

Yetkililer, 29 Ekim’de California eyaletinin Citrus Heights kentinden kamp yapacakları Burnside Gölü’ne gitmek üzere yola çıkan 46 yaşındaki Paula Lane ile 44 yaşındaki sevgilisi Roderick Paul Clifton’ın araçlarının kara saplandığını söyledi. Yardım aramaya çıkan Clifton’ın donarak öldüğünü belirten yetkililer, bir ağaç kovuğuna sığınan Lane’in ise 6 gün boyunca yanındaki domatesler ile kar yiyerek hayatta kaldığını kaydetti.

Lane, kendisinden haber alamayınca bölgeye hareket eden ve yerel yetkililerle birlikte arama kurtarma çalışmalarına katılan erkek kardeşi Gary Lane tarafından bulundu. 11 yaşında ikiz erkek çocukları annesi Lane’in hastaneye kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu belirtildi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Başrol oyuncusuna ayakkabı fırlatabilirsiniz