6 saatlik rötar çıldırttı

6 saatlik rötar çıldırttı

Adana-İstanbul seferini yapacak Onur Air Hava Yolları'na ait uçak teknik arıza nedeniyle 6 saat rötar yapınca yolcular tepki gösterdi

13 Temmuz 2011, Çarşamba 08:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Onur Air Hava Yolları’na ait ’8Q 015’ sefer sayılı yolcu uçağı, dün saat 21.55’te Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan kalkış yaparak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inmesi gerekirken, teknik bir arıza nedeniyle havalanamadı.

Uçağa binen 170 yolcu, yeniden terminale gönderilip burada bekletilirken, yetkililer tarafından bir süre sonra İstanbul’dan gelecek olan parça ile arızanın giderileceği ve uçağın 23.15’te kalkışa hazır olacağı açıklandı.

Ancak belirtilen saat geldiğinde farklı bir şey olmayınca, kalkış saati bu kez 02.30 olarak değiştirildi. Belirtilen saatte başka bir uçakla İstanbul’a gönderilecekleri söylenen yolcular, saatlerce beklediklerini belirtirken havayolu görevlileri ile tartıştı.

Bazı yolcular da İstabul’dan yurt dışı bağlantılı uçağı kaçırıklarını belirtti. Havaalanında yaklaşık 6 saat bekleyen yolcular, arızanın giderilmesinin ardından saat 03.55’de uçağa alınarak İstanbul’a götürüldü.

Sam ÖZMEN/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nesli tükenme tehlikesinde olan ’Karakulak’ ölü bulundu