68 yaşında tek başına koca köyü temizliyor

Bursa’nın Mudanya ilçesinde yaşlı bir adam, her gün hayır için bütün köyü baştan başa süpürüp temizliyor

13 Aralık 2016, Salı 10:40
A A
Ata Altın, 68 yaşına kadar inşaat işiyle uğraştı. 6 sene evvel emekli olan Ata Altın, kendini hayır işlerine adadı.

EMEKLİ MAAŞIYLA 8 KİŞİYE BAKIYOR

Hizmet gitmeyen köylere giderek baştan başa temizliğini yapan iyiliksever ihtiyar, herkesin takdirini kazanıyor. Bu işi para için değil, vatandaşların hayır dualarını almak için yaptığını söyleyen Ata Altın, emekli maaşıyla 8 kişilik ailesine bakıyor. Köylüler kendi aralarında para toplayarak çevreci ihtiyara yardımda bulunuyor.

TEK İSTEĞİ KENDİSİNE MADALYA VERİLMESİ

Her gün oturduğu Mudanya’daki evinden otostop çekerek 4 kilometre uzaklıktaki Yörükali'ye giden Ata Altın, köy meydanı ve sokaklarını süpürüyor. Köyde herkesin çok sevdiği Altın'ın tek arzusu, yaptığı hizmetler karşılığında kendisine madalya verilmesi.

"HAYIR DUASI ALMAK İÇİN YAPIYORUM"

68 yaşında inşaatçılığı bıraktığını söyleyen Altın, “2012 yılından itibaren Yörükali'nin meydan ve sokaklarını hiçbir maaş talep etmeden temizliyorum. Ben bu işi hayır duası almak için yapıyorum. Köylü ayda birkaç defa aralarında para toplayıp bana yardımda bulunuyor. Ben sadece bu paraları alıyorum. Emekli maaşıyla geçiniyorum. Ailemiz 8 kişi. Oğlum ve kızımla birlikte yaşıyorum” dedi. (İHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.