7 aylık Abdurrahim bebek 4 saat çalışma sonucu hastaneye kaldırıldı

Hakkari Yüksekova’nın Köycük mezrasına ulaşmak için önce sağlık ekipleri yola çıktı. Ancak ambulans yaklaşık 2 metrelik karda ilerleyemedi. Hemen karla mücadele ekiplerine bilgi verildi. İş makineleri yola çıktı, karları temizleye temizleye ambulansa ulaştı. 4 saat sonra mezraya giden yol açıldı ve Abdürrahim bebek annesiyle birlikte ambulansa alınarak hastaneye götürüldü. Abdürrahim bebeğin kurtulduğu haberinin ardından ajanslara düşen 3 ayrı haber yürekleri dağladı.

21 Ocak 2021, Perşembe 08:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yüksekova ilçesinde günlerdir yoğun kar yağışının etkili olduğu ilçede köy ve yüksek kesim yolları tamamen kapandı. Yolların kapanması sonucu, Yüksekova ilçesine 14 kilometre uzaklıkta bulunan Değerli köyüne bağlı Köycük mezrasında yaşayan Kırmızıtaş ailesin 7 aylık bebeğinde yüksek ateş çıkmasıyla ekipleri teyakkuza geçirdi.

İhbar sonrası İl Özel İdaresi Yüksekova Şantiye Şefliği karla mücadele ekipleri ve 112 sağlık ekipleri, 7 aylık Kırmızıtaş bebek için seferber oldular. Ekipler, 7 aylık Kırmızıtaş bebeğe ulaşmak için yoğun tipiye rağmen yolu açarak 112 sağlık çalışanların mezraya ulaşmasını sağladı.

Sağlık ekipleri, yaptıkları ilk müdahalenin ardından 7 aylık bebeği, ana yola yaklaşık 1 kilometre uzakta bulunan evden kucaklarda taşıyarak ambulansa getirdiler. Kırmızıtaş bebek, yaklaşık 4 saatlik çalışma sonucu Yüksekova Devlet Hastanesini kaldırıldı.

Anne Zehra Kırmızıtaş, ’’Yüksek ateşi vardı havale geçirecek diye çok korktuk. Allah ekiplerden çok razı olsun. Haber verilmesiyle tipiye rağmen köyümüze gelerek çocuğuma ulaştılar. Şimdi ilk müdahalesini yaptılar. Şimdi bebeğimi hastaneye götürüyorum’’ dedi.

Abdürrahim bebeğin kurtulduğu haberinin ardından ajanslara düşen 3 ayrı haber yürekleri dağladı. 3 vicdansız anne yeni doğan bebeklerini öldürmüştü.

Bebeğini bıçakladı

Bebeğini bıçakladı

İzmit’te 3 çocuk annesi Merve Tanrıkulu (29) evinde dünyaya getirdiği erkek bebeğini bıçakladı. Durumu fark eden baba, eşini ve bebeği hastaneye götürdü. Bebeğin öldüğü belirlenirken, kanaması olan kadın tedavi edildikten sonra gözaltına alındı. Sorgusundan sonra adliyeye sevk edilen Merve Tanrıkulu tutuklandı.

Öldürüp çöpe attılar

Öldürüp çöpe attılar

Diyarbakır Bağlar’da temizlik görevlisi, sabah saatlerinde konteynerde çöplerin arasında, yeni doğmuş bir kız bebek buldu. Görevli, durumu polise bildirdi. Sağlık ekipleri bebeğin hayatını kaybettiğini belirledi. Ekipler, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek vicdansız anne ya da babanın kimliği tespit edecek.

Cesedi eşine verdi

Cesedi eşine verdi

Gaziantep’te evli ve 3 çocuk annesi Hatice A., başka biriyle yaşadığı ilişkiden dünyaya getirdiği bebeğini evde dolaba gizledi. 3 gün sonra ölen bebeği poşete koyup, olan bitenden habersiz, işe giden eşi Osman A.’ya vererek çöp konteynerine attırdı. Olayın ortaya çıkmasıyla tutuklanan Hatice A., müebbetle yargılandığı davada ‘kötü bir anne olmadığını’ savundu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'dan ayrılıp Keban Baraj Gölü'ndeki adacığa yerleşti