7. kez ölümle burun buruna geldi

7. kez ölümle burun buruna geldi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yamaç paraşütü yapan Rus turist 300 metreden denize düştü. O sırada kamerası kayıttaydı. Turist, bunun 7'nci kez başına geldiğini söyledi

15 Ekim 2013, Salı 22:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rusya'dan Ölüdeniz'e tatile gelen 35 yaşındaki Rus turist Vladislav Alentiev, eğitim uçuşu yapmak için Babadağ'ın bin 700 metrelik pistine çıktı.

Pistten single (tekli) atlayışını gerçekleştiren Alentiev, deniz üzerine geldiği sırada akrobasi hareketleri yapmaya başladı.

Hareket yaparak alçalan Alentiev'in paraşütü yaklaşak 300 metrede kapandı. Hızını yavaşlatmak için yedek paraşütü açarak denize iniş yapan Alentiev, kazadan yara almadan
kurtuldu.

Paraşütçünün denize düştüğünü gören tekneciler, bot ile Alentiev'in yanına giderek onu denizden çıkardı.

Belcekız Plajı'na getirilen Rus turist, denizde ıslanan paraşütünü kıyıya çıkardı.

Vladislav Alentiev, gazetecilere yaptığı açıklamada, akrobasi hareketleri yaparken paraşütünün kapanması üzerine paniğe kapılmadan yedek paraşütünü açtığını söyledi. Yedek paraşütün ise sadece hızını yavaşlattığını ifade eden Alentiev, denize düşmekten kurtulamadığını kaydetti.

Her yıl Ölüdeniz'de yamaç paraşütü yaptığını anlatan Alentiev, "Düştüğüm sırada korkmadım, bu benim 7'inci denize düşüşüm. Herhangi bir yaralanma olmadı" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İETT şoförü isyan etti! Otobüsü yolda bıraktı: ‘Psikolojim bozuldu’