70 yaşındaki er öldü!

70 yaşındaki er öldü!

28 Kasım 2009, Cumartesi 15:17
A A

Yalova'da yaşayan ve Çankırı'da askerlik görevini yapan 70 yaşındaki Ahmet Vatansever, birliğinde solunum yetersizliği sonucu rahatsızlanınca teskeresine 3 ay kala yaşamını yitirdi. En yaşlı asker olarak bilinen Vatansever Yalova'da toprağa verildi.

Yalova'da oturan ve 69 yaşına kadar evraklarına ulaşamaması ve daha sonra rahatsızlığı nedeniyle askere gitmeyen evli ve 2 çocuk 4 torun sahibi Ahmet Vatansever, geçen yıl kendi isteğiyle Çankırı Hizmet ve Muhafız Bölük Komutanlığı'nda Jandarma er olarak silah altına alındı. Teskeresine 3 ay kalan Ahmet Vatansever, rahatsızlanıp askeri hastaneye kaldırıldı. Kendisine 'Solunum yetmezliği' tanısı konulan Ahmet Vatansever doktorların tüm müdahalesine rağmen 70 yaşında kurtarılamayarak, yaşamını yitirdi.

Birliğinde "En yaşlı asker" olarak bilinen Ahmet Vatansever'in cenazesi, Yalova'da dün ikindide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Babasının 1988/4 tertip olarak askere alındığını söyleyen Hülya Coşgün, "Geçmiş yıllarda evraklarına ulaşamaması, daha sonra rahatsızlığı nedeniyle yıllarca askere gidemedi. Bu onun içine dert oldu. Geçen sene kendi isteğiyle asker oldu. Fakat rahatsızlanınca yaşamını yitirdi. Babamın ölümü teskeresine 3 ay kala çok sevdiği asker ocağında oldu" diye konuştu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.