8 adımda evde kolay manikür!

Hem zamandan hem de paradan tasarruf ederek evde manikürünüzü kendiniz yapabilirsiniz. İşte 8 adımda kolay manikür yapmanın püf noktaları...

23 Ağustos 2018, Perşembe 11:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ellerinizi ve Tırnak Etlerinizi Yumuşatın

Ellerinizi ve Tırnak Etlerinizi Yumuşatın

Tırnakların ve tırnak etlerinin daha iyi temizlenmesi için manikür öncesi ellerin mutlaka ılık ve sabunlu bir suda bekletilmesi gerekir. Özel olarak satın alacağınız manikür kabı ya da küçük bir kaseye koyacağınız ılık su ve hoş kokulu bir sıvı sabun içerisinde ellerinizi 10 dakika bekletmeniz yeterlidir.

Peeling ile Arının

Peeling ile Arının

Şeker ve zeytinyağı ile kolaca hazırlayacağınız ya da hazır olarak satın alacağınız peeling ürünleri ile ellerinizin ölü derilerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

Tırnak Etlerinden Kurtulun

Tırnak Etlerinden Kurtulun

Tırnaklarınızı kestikten sonra ellerin bakımsız görünmesine yol açan uzun, koparılmış tırnak etlerini bir törpü ya da kürdan yardımıyla ittirip ardından özel makasıyla kesmeniz gerekir. Eğer tırnak etleriniz azsa sadece geriye doğru itmeniz yeterlidir.

Sararmış ve Güçsüz Tırnaklarla Başa Çıkmanın Yolu...

Sararmış ve Güçsüz Tırnaklarla Başa Çıkmanın Yolu...

Sararan, kırılan, güçsüz tırnaklardan şikayetçi olanlar için limon en iyi çaredir. Hem manikür suyunuza katacağınız yarım limonun suyu ile hem de yumuşayan tırnaklarınıza masaj yapacağınız limon kabuğu ile daha sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Bitkisel Yağların Mucize Faydaları

Bitkisel Yağların Mucize Faydaları

Lavanta yağı, badem yağı, zeytinyağı gibi bitkisel ve pek çoğu hoş kokulu bitkisel yağları manikür suyunuza ekleyerek daha yumuşak, kolayca törpülenen ya da kesilen tırnaklara ve tırnak etlerine sahip olabilirsiniz.

Düzgün Tırnaklar için Törpü

Düzgün Tırnaklar için Törpü

Ellerinizi yumuşatıp arındırdıktan sonra tırnaklarınızı kesip törpüleyebilirsiniz. Düzgün, eşit tırnaklar için törpü kullanmak büyük önem taşır. Tırnaklara zarar vermemek adına metal yerine kağıt ya da cam törpü kullanmak daha sağlıklı olacaktır.


Elleriniz Pamuk Gibi Olsun

Elleriniz Pamuk Gibi Olsun


Törpülenmiş ve tırnak etlerinden arınmış tırnaklarınız ve ölü derilerinden arınmış elleriniz için manikürde son adım nemlendirme işlemidir. Bir el kremi yardımıyla hem ellerinizi hem de tırnaklarınızı masaj yaparak nemlendirebilirsiniz.

Oje ile Son Dokunuş

Oje ile Son Dokunuş

Tırnaklarınızın ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız manikürünüze son noktayı oje ile koyabilir, şeffaftan beyaza, pembeden kırmızıya pek çok renk arasından seçim yapabilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En güzel mevsim: İlkbahar için 9 zamansız kombin fikri