8 saatte çekilen tecavüz sahnesi çöpe...

Unutulmaz dizisi, 8 saatte çekilen tecavüz sahnesi kesilerek yayınlandı

12 Ocak 2011, Çarşamba 11:38
A A
8 saatte çekilen tecavüz sahnesi çöpe...

Geçen hafta gazetelere haber olan Unutulmaz dizisindeki çekimi 8 saat süren tecavüz sahnesi çöpe gitti. Sahne atv tarafından etik anlayışa ters bulunarak yayınlanmadı. Yapımcı Ahmet Bayram, “Kanalın bir telkini oldu, ben de hak verdim” dedi.

TECAVÜZLE TANITIM YAPTILAR

Unutulmaz dizisinin oyuncuları oynadıkları tecavüz sahnesini hiç unutamayacaklar. atv’de çarşamba akşamları yayınlanan dizinin geçen haftaki bölümünde yer alması planlanan tecavüz sahnesinin görüntüleri yapım şirketi tarafından gazetelere gönderilmişti. Batu’yu oynayan Mert Yavuzcan'ın Melda rolündeki Sinem Öztufan’a tecavüz etttiği sahne, “Tecavüz sahnesi 8 saatte çekildi” diye tanıtılmıştı.

“SEYİRCİYE OLAN SAYGI ESASTIR” 

Yapım şirketinin bu sahneyi ön plana çıkararak tanıtım yapması kanalın tepkisini çekti. atv diziyi bu sahneleri çıkararak yayınladı. HT Magazin'den Bülent İpek'in haberine göre; kanalın gerekçe olarak da tecavüz sahnesinin dizi hikâyesinin önüne geçtiğini ve etik anlayışa uygun olmadığını ileri sürdüğü öğrenildi. Dizinin yapımcısı Ahmet Bayram “Kanalın bir telkini oldu, ben de hak verdim. Seyirciye saygı esastır” dedi. (Hürriyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.