8 soruda Kadir Şeker davası

Kamuoyunda yankı bulan Kadir Şeker davası görülmeye devam ediyor. İşte 8 soruda Kadir Şeker davası...

27 Mayıs 2020, Çarşamba 15:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1- Kadir Şeker kimdir?

Kadir Şeker (20), Konya'da bir parkta erkek arkadaşı Özgür Duran'dan şiddet gören Ayşe D.'ye yarım etmek isterken cebindeki bıçak ile Özgür Duran'ın ölümüne neden olan genç.

2- Kadir Şeker hakkında istenilen ceza ne kadar?

Kadir Şeker hakkındaki iddianamede müebbet hapis cezası istenildi. Verilecek cezanın ise tahrik indirimiyle 12 yıldan 18 yıla kadar olması talep edildi. 

3- Ayşe D. verdiği ifadede ne dedi?

Sevgilisi Özgür Duran tarafından darp edilen Ayşe D. ilk ifadesinde darp olayını doğruladı. Ancak daha sonra ifadesini değiştiren Ayşe D. Özgür Duran'ın kendisini darp etmediğini Kadir Şeker'in olayı yanlış anladığını ifade etti. 

4- Görgü tanığı ifadesinde ne dedi?

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan bir kadın tanık, olayı baştan sona anlattı. Dosyaya giren ifadeye göre kadın tanık, Özgür Duran ile Kadir Şeker arasında itişmeler yaşandığını ancak yere düştüklerini görmediğini söyledi. Kadir Şeker ise ifadesinde Özgür Duran ile birlikte yere düştüğünü, bıçağın da bu sırada saplandığını düşündüğünü anlattı.

5- Cumhurbaşkanı Erdoğan Kadir Şeker hakkında ne dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kadir Şeker'le ilgili "Orada Kadir insani, vicdani bir durum sergiledi. Bundan sonraki süreç tamamen yargı ile ilgili bir süreç. Temenni ederiz ki adil bir karara varırlar" ifadelerini kullandı.

6- Kadir Şeker'e eğitim desteği veriliyor mu?

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve tutuklu olarak yargılanmasına devam edilen Kadir Şeker'e (20), üniversite sınavına hazırlanması için cezaevinde eğitmen eşliğinde destek veriliyor.

7- Kadir Şeker corona virüse mi yakalandı?

Corona virüs şüphesi ile geçtiğimiz haftalarda hastaneye kaldırılan Kadir Şeker2in ilk corona virüs testi pozitif çıkmıştı. Kadir Şeker'e yapılan ikinci corona virüs testi ise negatif çıktı. 

8- Kadir Şeker davasında son durum nedir?

Kadir Şeker'in dosya üzerinden yapılan incelemesinde tutukluluk halinin devamına karar verildi. Kadir Şeker'in 24 Haziran'da mahkeme huzuruna çıkarak detaylı savunma yapması bekleniyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İllere göre corona virüsten vefat edenlerin sayısı açıklandı