80 yaşındaki Nazmiye nine umut oldu: Bu hastalıktan hiç korkmayın

80 yaşındaki Nazmiye nine umut oldu: Bu hastalıktan hiç korkmayın

Bursa’nın İznik ilçesinde boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle hastaneye giden ve koronavirüs testi pozitif çıkan Nazmiye Gergin (80), tedavisinin 7´nci gününde son yapılan testinin negatif çıkmasının ardından taburcu edildi.

06 Nisan 2020, Pazartesi 23:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursa’nın İznik ilçesinde kırsal Çiçekli Mahallesi´nde yaşayan Nazmiye Gergin, boğaz ağrısı ve kuru öksürük şikayetiyle 29 Mart tarihinde İznik Devlet Hastanesi´ne kaldırıldı. Corona virüs belirtileri gösteren Gergin’e test yapılarak karantinaya alındı. Gergin´e yapılan test sonuçları iki gün sonra pozitif çıkmasının ardından geçen 31 Mart’ta tedavisine başlanıldı. Hastanede tedavisi uygulanan ve karantina altında tutulan Gergin´in son yapılan corona virüs testinin sonucu negatif çıktı. Bunun üzerine Gergin, tedavisinin 7´nci gününde taburcu edildi. Nazmiye Gergin’in ilerlemiş yaşına rağmen corona virüs hastalığını yenmesinde, kronik bir rahatsızlığının bulunmamasının etkili olduğu öğrenildi.

’Kendi yetiştirdiğimi yedim’

Sağlık çalışanları tarafından İznik Devlet Hastanesi’nden alkışlarla uğurlanan Nazmiye Gergin, hasta nakil aracı ile kırsal Çiçekli Mahallesi´ndeki evine getirildi. Gergin, "Hayatım boyunca bakkaldan, çeşitli dükkanlardan alışveriş yapmadım. Köyümde her şeyi kendim yetiştirdim, doğal beslendim. İznik Devlet Hastanesi´ndeki tüm doktor ve hemşirelere teşekkür ederim. Bu hastalıktan hiç korkmayın, doktorlar çok güzel bakıyor" ifadelerini kullandı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sinop'ta sağlık çalışanlarının olduğu apartmana yazılan yazı tepki çekti