84 yaşındaki uyuşturucu kaçakçısına idam

84 yaşındaki uyuşturucu kaçakçısına idam

Endonezya'nın Jakarta kentinde bir yetkili yaptığı açıklamada değeri 400 bin dolar olduğu belirtilen uyuşturucu hapları Endonezya'nın Bali adasına kaçırdığı sırada yakalanan 84 yaşındaki kaçakçının idam cezasıyla karşı karşıya olduğunu söyledi

20 Mayıs 2014, Salı 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Malezya’da ikamet eden Arsain bin Anwar adındaki Endonezya vatandaşı valizindeki 2,5 kilo uyuşturucuyla havaalanında yakalandı.

Endonezya’nın uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı uyuşturucu yasası ile idama varan cezalar verilebiliyor. Anwar’ın valizinden çıkan uyuşturucu miktarı çok fazla olduğundan kendisi hakkında uyuşturucu satış ekibi kurmuş olması ihtimali üzerinde duruluyor. Eğer uyuşturucu satımı için bir ekip kurmuş ve yönetiyorsa, yasalar gereği idamı istenecek.

Anwar verdiği ifade de ne taşıdığını bilmediğini ve bu iş için 200 Malezya ringgit’i (yaklaşık 120 TL) aldığını belirtti. Tanıdığı birinin bu paketi verdiğini iddia eden Anwar, parayı da hasta karısına ilaç alabilmek için kabul ettiği söyledi.

Geçen yıl Lindsay Sandiford adlı bir kadın değeri 2,4 milyon doları bulan kokain ile havaalanında yakalanmış ve idam edilmişti.

Kenan KARADENİZ (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD'de 7 yaşındaki köpek corona virüse yenildi