89 yaşında tek başına dünyayı geziyor

"Baba Lena" olarak tanınan Elena Mikhailovna, pek çok insanın cesaret edemeyeceği bir şeyi tek başına yapmaktan oldukça mutlu

29 Mayıs 2017, Pazartesi 15:21
A A

Onun hikayesini sosyal medyaya anlatan, Ekaterine Papina adlı Rus kadın oldu. Vietnam tatili sırasında Rusça konuşan birilerini duyuyor, baktığında iki kadının oturduğunu görüyor ve içinden 'anne - kız tatile çıkmışlar' diye düşünüp tanışmak için yanlarına gidiyor. 

Tanıştıktan kısa bir süre sonra Baba Lena'nın (Baba Lena Türkçe'de Lena Nine anlamına geliyor) hikayesi karşısında ağzı açık kalıyor: 89 yaşındaki kadının tek başına dünyayı dolaştığını öğreniyor! 

Baba Lena 1927 yılında Rusya'da doğmuş. Kocası asker olan Lena'nın bir kızı ve iki torunu var. Eşi hayatını kaybettikten sonra yalnız yaşamaya başlayan kadın boş boş oturacağına dünyayı gezmeye karar veriyor...

Onun hikayesi genç kadını o kadar etkiliyor ki, bu pozitif enerji ve yaşama sevincini tüm dünya ile paylaşmak istiyor. 

Facebook hesabından fotoğraflarını yayınlayarak şu yorumları yazıyor:

Sizi bugün dünyanın en muhteşem insanıyla tanıştırmak istiyorum. Vietnam seyahatimde, garsona baharatlı yemek istemediğini anlatmaya çalışırken rastladım ona, yanına gittim ve hikayesini dinledim. Baba Lena 89 yaşında ve tek başına dünya turunda"

Genç kadının yaptığı bu paylaşım on binlerce sayfada tekrar yayınlandı. 

İşte, maceracı ruhunu kaybetmeyen Elena Mikhailovna'nın yüzünüzü gülümsetecek fotoğrafları:

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.