90'lar ve 2000'lerin kıyıda köşede kalmış gençlik filmleri

Evde kalırken kafa dağıtmak için film izlemekten daha iyi bir yol yok. Gençlik filmleri ise gerek karakterlerin bizim çok geride bıraktığmız sorunları, gerek masum heyecanlarıyla bizi en çok gülümseten yapımlar oluyor. Eğer, bir nefeste bitireyim, dış dünyada olan biten her şeyi unutayım, filmin içinde tam olarak girdiğim bir 2 saat geçireyim diyorsanız, gençlik filmleri tam da aradığınız şey. 90'lar ve 2000'ler ise bizi gençliğimize geri götürecek. İşte 90'lar ve 2000'lerin kıyıda köşede kalmış en iyi 10 gençlik filmi!

29 Nisan 2020, Çarşamba 11:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Buffy Vampir Avcısı (1992)

Buffy Vampir Avcısı (1992)

Buffy, görünüşte annesiyle birlikte Sunnydale'e taşınan ve burada yeni okulu Sunnydale High'a alışmaya çalışan sıradan bir genç kızdır. Buffy'nin kısa zamanda bu küçük kasabaya alışmasını kolaylaştıran şey, yöre halkının sıcak karşılamasından çok, Cehennem Ağzı'ndan fırlamış türlü iblis ve vampirlerdir. Buffy her nesilde, gecenin yaratıklarıyla mücadele etmeleri üzere seçilen Avcı'ların sonuncusudur ve buraya gelmesinin sebebi de önceki okulunu, vampirleri yok etmek için ateşe verip kül etmiş olmasıdır. Hiç de istemediği bu kaderi yaşamasını kolaylaştıran şey arkadaşları Willow, Xander ve gözetmeni Giles'ın varlığıdır. Ancak ruhu olan vampir Angel'ın devreye girişi işleri biraz karıştıracaktır.

Bebek Evine Hoşgeldiniz (1995)

Bebek Evine Hoşgeldiniz (1995)

11 yaşındaki Dawn ergenliğe mutsuz ve acı dolu bir geçiş yapar. Tek düşü, bazı kızlar gibi popüler olmaktır ama ne tipi ne de tarzı uygundur.Okul arkadaşlarının alay ettiği kimsenin birlikte takılmak istemediği yalnız ve mutsuz Dawn,aradığı ilgi ve sevgiyi ailesinde de bulamaz. Her şeye rağmen başını dik tutar ve mutlu görünmeye çalışır çünkü kendisini güzel günlerin beklediğinden emindir.Özünde acıklı bu öyküyü, bağımsız sinemanın genç yönetmeni Todd Solondoz son derece komik ve eğlenceli bir bakış açısıyla ele alıyor...

Şeker ve Baharat (2001)

Şeker ve Baharat (2001)

Kara mizah örneği olan filmde, liseli beş amigo kız arasındaki uzak ilişkiler, içlerinden birinin hamile kalmasıyla değişir. Okul, takım ve Lamaze sınıfı arasındaki koşturmaca arasında, bebek için iyi bir gelecek sağlamaya çalışan kızlar yakınlaşırlar. Ne var ki, yaptıkları soytarılıkların günün konusu haline geleceğinden haberleri yoktur.

Drive Me Crazy (1999)

Drive Me Crazy (1999)

Film, komşu oldukları halde pek iyi anlaşamayan Nichole ve Chise'i anlatıyor. Aynı liseye gidiyorlar. Başlarda pek iyi anlaşamasalar da zamanla birbirlerini tanımaya başlarlar.

Saved! (2004)

Saved! (2004)

Mary, bir katolik lisesine başlamak üzere olan genç bir kızdır. Her şey normal seyirinde devam etmektedir. Ancak okula başladıktan bir süre sonra hamile kalır ve büyük bir skandala yol açar. Çevresindeki tüm arkadaşları, inançsal saplantıları nedeniyle kendisine sırt çevirirler. Mary artık çok yalnızdır.

Belalı Oyun (2005)

Belalı Oyun (2005)

Sundance Film Festivali’nde 2005 yılında olay yaratan bağımsız bir yapım.Beverly Hills ‘te yaşayan 15 yaşındaki aktris Kimberly, iki arkadaşını sanat tarihi öğretmeniyle cinsel ilişkiye girmeleri konusunda ikna eder. Bununla da kalmaz gazeteci Emily’yi de bu durumun herkes tarafından duyulmasını sağlaması için etkisi altına alır.Zekânın nelere sebep olabileceğini, melek yüzün ardındaki karakterin durumu akıcı bir biçimde anlatıyor bize yönetmen Siega.

Clueless (1995)

Clueless (1995)

Jane Austen'in 1815 tarihli romanı Emma'dan esinlenilerek beyazperdeye aktarılan film, Beverly Hills'de yaşayan bir grup gencin dünyasını izleyiciyle buluşturuyor. Cher Horowitz okuduğu lisenin en popüler kızıdır ve çevresindeki hemen herkes ona hayranlık duymakta ve giyim stilini anbean takip etmektedir. Cher'in en büyük zevki çekingen ve içine kapanık görünen öğrencileri tespit edip onların görünümünü değiştirmektir. Böylece yardım ettiği herkes bambaşka birine dönüşür ve hayatı tamamen değişir. Cher'in son 'projesi' Tai isimli asosyal sınıf arkadaşıdır. Ne var ki bu süreç hepsinin hayatlarında yeni bir sayfa açacaktır...

Bianca, okuduğu üniversitede herkesi kendine hayran bırakan güzeller güzeli bir kızdır. Ablası ise sürüp giden tüm hayatı boyunca nedense erkeklere hiç ilgi duymamıştır. Bianca'nın yaşamı da ablasının bu çekinik tercihleri tarafından şekillendirilmektedir. Zira ailevi kuralları vardır. Bu kurallara göre iki kardeşin aynı anda sevgilisi olmadığı sürece, kimsenin sevgilisi olmayacaktır. Bianca bu durumun içerisinde kendisine yarar sağlayabilecek planlar yapmaya koyulur.

Bekarlar (1992)

Bekarlar (1992)

Film, hayatlarının büyük çoğunluğunda aynı apartmanda yaşayan altı Seattlelı gencin hikayesini anlatıyor. Romantik komedi türündeki film, yaşamları, kentin giderek büyümekte olan müzik dünyasına karışan gençlerin etrafında dönüyor. 20'li yaşlardaki genç arkadaşlar grunge müzik döneminde Seattle'da sevgi ve başarıyı arıyor.


Gerçekler Acıtır (1994)

Gerçekler Acıtır (1994)

Lelaina, Troy, Vickie ve Sammy her biri farklı idealleri olan ve çeşitli dönüşüm evrelerinden geçen dört yakın arkadaştır. Tek hayali iyi bir belgeselci olmak olan Lelaine, dışa vuramasa da Michael'a karşı duygusal anlamda bir şeyler hissetmektedir. Çeşitli işlerde müzisyen olarak çalışan Michael da sessiz kalmayı seçse de Lelaine'e aşıktır. Bir mağazada yönetici olan Vickie ise her gün farklı biriyle birlikte olur ve yakın zamanda yaptırdığı HIV testinin sonuçlarını bekliyordur. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER IMDb puanlarına göre en iyi gerilim filmleri