ABD askerinin iğrenç itirafı

Irak'ta görev alan bir ABD askeri tecavüz ettiği 14 yaşındaki kızı, bütün ailesiyle birlikte öldürdü

21 Aralık 2010, Salı 10:05
A A
ABD askerinin iğrenç itirafı

2006 yılında 14 yaşındaki Iraklı bir kız çocuğuna tecavüz ettikten sonra hem kızı hem de bütün ailesini öldüren Amerikalı asker Steven Green, suçunu hafifletmek için "Bu insanlardan ne kadar nefret ettiğimi anlatabilecek bir kelime bulamıyorum. O zamanlar Iraklıları insan olarak görmüyordum" dedi.

2009 yılında yargılandığı mahkemede beş kez ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve halen cezasını çekmekte olduğu Arizona’daki Tucson federal hapisanesinden Daily Mail’le telefon görüşmesi yapan Green, Irak’ın kuzeyindeki Mahmudiye kasabasındaki bir operasyon sırasında, 14 yaşındaki Abir Kasım El Canabi’ye tecavüz edip öldürdükten sonra, annesi, babası ve kız kardeşini de kurşuna dizmişti.

Irak’a çıkan 101. Hava İndirme Tümeni’nde komando olarak görev yapan eski asker, Irak savaşının en vahşi olayı olarak kabul edilen cinayetleri "savaş koşullarında işlediğini" belirterek, "Eğer asker olmasaydım ve Irak’a gitmeseydim böyle bir insan olmayacaktım.

Bana beş defa ömür boyu hapis vererek hayatımın sonuna kadar dışarı çıkarma niyetleri olmadığını gösterdiler. Ben artık sadece Tanrı’nın adaletini bekliyorum" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.