ABD Başkanı Trump, Kim Kardashian ile buluştu

Reality şov yıldızı Kim Kardashian, uyuşturucu suçundan ömür boyu hapis cezası alan ve 21 yıldır cezaevinde olan 5 çocuk annesi mahkum Alice Marie Johnson’ın affedilmesi için ABD Başkanı Donald Trump’la görüştü

31 Mayıs 2018, Perşembe 09:53 Son Güncelleme:
A A

Kim Kardashian, 1997 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve halen Alabama’daki bir cezaevinde bulunan Alice Marie Johnson’ın affedilmesi için çabalıyor.

Yıldız, bunun için ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya geldi. 

Trump görüşme sonrasında Twitter hesabından Kardashian'la birlikte çekilmiş bir fotoğraf paylaştı ve "Kim Kardashian'la bugün hapishane reformu ve cezalandırma hakkında konuştuk" notunu düştü.

Kardashian da bir mesaj paylaştı ve "Trump'a görüşme için teşekkür ettiğini söyledi. 

Kim Kardashian, "Başkan'ın ailece Marie Johnson'u affetmesini umuyoruz" dedi.

YANLIŞ KIM İLE TOPLANTI YAPTI

YANLIŞ KIM İLE TOPLANTI YAPTI

Son dönemde Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile yakın temasta olan Trump’ın ünlü televizyon yıldızı ile görüşmesi uluslararası kamuoyunda, “Trump yanlış Kim ile toplantı yaptı” yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

62 yaşındaki Alice Marie Johnson, şiddet eyleminde bulunmamış ancak uyuşturucudan ömür boyu hapse mahkum edilmişti. ABD'de bir ilk olarak değerlendirilen bu ceza dolayısıyla 21 yıldırı cezaevinde olan Johnson'ın salıverilme ihtimali yok.

Ancak Kardashian, Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner ile bugüne dek konuyla ilgili irtibat halinde oldu.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.