ABD Büyükelçiliği tartışılan açıklamayı sitesine koydu

ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Francis Joseph Ricciardone'nin önceki gün basın özgürlüğüyle ilgili tepki çeken açıklamalarına, konuşmanın tam metninin Büyükelçilik sitesinde yayımlayarak açıklık getirdi

17 Şubat 2011, Perşembe 00:06
A A
ABD Büyükelçiliği tartışılan açıklamayı sitesine koydu

Bugün basında yer alan haberlerde, Ricciardone'nin önceki gün evinde verdiği özel davette bir grup gazeteciye, "Bir yanda gazeteciler gözaltına alınıyor, bir yanda basın özgürlüğü deniyor. Biz anlamıyoruz onun için sizlere soruyoruz” dediği belirtilmişti.

Bu açıklama hükümet kanadından büyük tepki almıştı. Akşam saatlerinde ABD Büyükelçiliği internet sitesine Ricciardone'nin açıklamalarının tam dökümünü koydu. Sitedeki metinde, Ricciardone'nin "Biz anlamıyoruz" demediği "Anlamaya çalışıyoruz" dediği ifade edildi.

Ricciardone'nin tartışma yaratan sözleri internet sitesinde şu şekilde yer aldı: “Gözaltına alınanlarla ilgili suçlamaları bilmiyorum, detaylara hakim değilim. Biz sadece bu süreci yakından izliyoruz. Dediğiniz gibi, bir yanda gazeteciler gözaltına alınıyor, bir yanda basın özgürlüğünün desteklendiği belirtiliyor. Biz anlamaya çalışıyoruz, bunun için de sizlere soruyoruz."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.