ABD'den Astana açıklaması: Davetiye elimize ulaştı

ABD'den Astana  açıklaması: Davetiye elimize ulaştı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenmesi planlanan Suriye görüşmelerine ilişkin olarak kendilerine davetiye ulaştığını bildirdi

20 Ocak 2017, Cuma 09:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bakanlık Sözcüsü Kirby, katıldığı son basın toplantısında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Astana'da ABD'yi kimin temsil edeceğine dair ellerinde henüz bir bilginin olmadığını belirten Kirby, "Moskova'daki Büyükelçiliğimize Rusya Dışişleri Bakanlığıtarafından davetiye ulaştırıldı. Daha sonra ise bu davetiye Washington'daki merkezimize ulaştırıldı." dedi. 
 

'YENİ YÖNETİM KARAR VERECEK' DEMİŞTİKirby, "Bildiğim kadarıyla henüz bir karar verilmedi. Geçen hafta Bakan John Kerry, bu kararın yeni gelecek yönetim tarafından verileceğini söylemişti." ifadesini kullandı. 

Kerry, konuya ilişkin yaptığı konuşmada, ABD Başkanı Seçilen Donald Trump'ın kuracağı hükümetin bu toplantıya katılmasını tavsiye etmişti. Rusya, Amerika'yı Astana zirvesine davet etti

 

RUS BAKAN AÇIKLAMIŞTIRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin toplantıya davet edildiğini belirtmişti. Lavrov, Rusya'nın ABD'yi hangi koşullar altında Astana'ya davet edeceği yönündeki sorusuna, "ABD davet edildi bile" cevabını vermişti. 


AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rekorun sırrı Facebook'ta