ABD'de 'son arzu' cinayeti: Hastaneyi basıp doktoru öldürdü

ABD'de ölümcül bir hastalıkla mücadele eden doktor Bharat Narumanchi, son kez göreve dönmek istedi ve gönüllü doktorluk yapmak üzere bir hastaneye başvurdu. İsteği çevrilince de çocukların kahramanı Dr. Lindley Dodson'ı öldürdü.

30 Ocak 2021, Cumartesi 11:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD’li çocuk doktoru Bharat Narumanchi (43) kansere yakalandı. Hastalığın son evresindeydi. Büyük oranda kariyerini California’da doktorluk yaparak geçirmişti.

Ailesinin yaşadığı Teksas’ın Austin kentine döndü. Son günlerini mesleğini yaparak sürdürmek istedi. Bölgedeki çocuk hastanesine gitti. Gönüllü olarak çalışabileceğini söyledi. Ancak hastane bunun mümkün olmadığını söyleyerek geri çevirdi.

Bunun üzerine hastaneyi silahla bastı. Üç çocuk annesi doktor Katherine Lindley Dodson (42) ve dört hastane çalışanını rehin aldı. SWAT ekibi devreye girdi. Dört rehine kaçmayı başardı.

Altı saat süren rehine krizi sonunda Dodson’ı öldürdü. Kendisi de olay yerinde öldü. Doktor Narumanchi’nin kendisini reddetmesinden şüphelendiği için doktor Dodson’ı hedef aldığı düşünülüyor.

Eyaletin en sevilen çocuk doktorlarından olan Dodson’ın ölümü, hasta yakınlarını yasa boğdu. Hasta yakınları Doktor Dodson’ın ölümü sonrası birbirlerine sarılarak teselli aradı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Joe Biden'ın Oval Ofis karelerinde dikkat çeken ayrıntı