ABD'nin Cidde konsolosluğu yakınlarında intihar saldırısı

ABD'nin, Suudi Arabistan'ın Cidde kentindeki Başkonsolosluğu yakınlarında, bir intihar saldırganı polisin kendisini fark etmesinin ardından üzerindeki intihar yeleğini patlattı. Saldırgan öldü, iki polis yaralandı

04 Temmuz 2016, Pazartesi 09:24
A A
ABD'nin Cidde konsolosluğu yakınlarında intihar saldırısı

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, gece saat 02.15'te, Filistin Caddesi'ndeki Dr. Süleyman Hastanesinin otoparkında, güvenlik güçlerinin bir kişinin hareketlerinden şüphelendikleri ve güvenlik kontrolü yapmak için harekete geçilince saldırganın üzerindeki intihar yeleğini patlattığı belirtildi.

Olayda saldırganın öldüğü ve 2 güvenlik görevlisinin ise yaralandığı aktarıldı.

Olay ile ilgili soruşturmanın devam ettiğine işaret edilerek saldırganın kimliği ve olası hedefi ile ilgili açıklamanın daha sonra yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada, saldırının gerçekleştirildiği Filistin Caddesi'nde bulunan ABD'nin Cidde Başkonsolosluğunun hedeflenip hedeflenmediği ile ilgili bilgi verilmedi.

Suudi Arabistan medyası, saldırıda Başkonsolosluğun hedef alındığını, güvenlik güçlerinin saldırganı önceden farketmesiyle olası saldırının önlediğini iddia ediyor.

AA
 

Sıradaki haber yükleniyor...