Abiye seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar

Yaz demek düğün mevsimi demek. Bir bakmışsınız ki bir ay içinde 3 tanıdığınızın düğününe katılmak zorunda kalmışsınız. Durum böyleyken abiye alışverişi şart oluyor. Peki abiye alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Bu püf noktalar, katıldığınız gecede harika görünmenizi sağlayacak.

23 Haziran 2021, Çarşamba 16:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
RENK SEÇİMİ ÖNEMLİ

RENK SEÇİMİ ÖNEMLİ

Abiye seçerken, ten renginiz ve saç renginizle uyumlu bir renk seçmeye özen gösterin. Her ne kadar siyah abiyeler şık görünüm sağlasa da, doğru renk seçimi ile tüm gözler sizin üzerinizde olabilir.

BEĞENMEDİĞİNİZ BÖLGELERİ GİZLEYİN

Vücudunuzda beğenmediğiniz bir yer varsa, seçtiğiniz abiye o bölgeyi gizlemeli. Göbeğinizden şikayetçiyseniz, göbeği açık ikili takımlardan kaçınmalısınız. Omuzlarınız genişse straplez tasarımlardan uzak durmalısınız. Ya da göğüsleriniz çok iriyse, dekolteli abiyeleri tercih etmemelisiniz.

ABİYE MODELİNİ MEKANA GÖRE SEÇİN

ABİYE MODELİNİ MEKANA GÖRE SEÇİN

Seçtiğiniz abiyenin modelinin gideceğiniz mekana uygun olması şart. Salaş mekanlarda daha sade abiyeler, düğün sarayları gibi mekanlarda ise abartılı abiyeler tercih edebilirsiniz. Yaz düğünleri için uçuşan kumaşlar idealdir, kış düğünleri içinse kadifeler son derece çekici olabilir.

BOY VE BEDEN

BOY VE BEDEN

Seçtiğiniz abiyenin bedeninize tam oturması için mutlaka tadilata gönderin. Abiye üzerinizde emanet gibi durmamalı.

Aşırı uzun abiyelerden kaçınmalısınız. Hem hareket etmenizi zorlaştırır hem de kıyafet yerlere süründüğü için çabucak yıpranabilir.

DEKOLTE SEÇİMİ

DEKOLTE SEÇİMİ

Seçtiğiniz abiyede tek bir dekolte olmasına özen gösterin. Yani hem bacak hem sırt hem de göğüs dekolteli abiye son derece abartılı olacaktır.

AKSESUARLAR

AKSESUARLAR

Abiyeler için en uygun çanta modeli, el çantası (clutch)'dır. Abiyeniz çok pullu ve gösterişliyse, çantanız daha sade oldu. Aynı şekilde gösterişli bir abiyede takılar da sade olmalı. Minimal takılar son derece şık görünmenizi sağlayabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tüm zamanların en ikonik 14 elbisesi